Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 26 Ağustos 2021

  Son dönemde inişli çıkışlı bir performans ortaya koyan kripto para piyasasında volatilitenin yüksek olması yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bir türlü 50 bin dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olamayan Bitcoin fiyatındaki değişimler altcoin piyasasını da etkilemeye devam ediyor.

  26 Ağustos Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketliliklerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft’tan kripto para topluluğunu heyecanlandıran bir hamle geldi. Teknoloji devi, yeni bir token üretmek isteyen kişi ve kuruluşların işini hangi blockchaini kullandıkları fark etmeksizin kolaylaştıracak bir sistemin patentini aldı. Bu gelişmenin kripto para piyasasına olumlu yansıması bekleniyor. 

  Bir süredir Birleşik Krallık bölgesinde sert yaptırımlara maruz kalan Binance borsası için nihayet sevindirici haber geldi. Dev borsanın bir alt kuruluşu olan Binance Markets Limited, piyasaları denetleyen kurum olan Finansal Kontrol Otoritesi'nden (FCA) resmi izin aldı. Ancak bu hamle gerçekte regüle edilenin Binance borsasının olup olmadığı konusunda yeni bir tartışmayı ateşledi. 

  Spor dünyasının en popüler isimlerinden Cristiano Ronaldo’nun Manchester City’e transferi hakkında çıkan dedikodular kripto para piyasasını da hareketlendirdi. Manchester City takımın fan token’ı CITY’nin yükselmesine neden olan bu söylentiler JUVE token fiyatında da gerilemelere yol açtı.

  İngiliz milyarder iş adamı Simon Nixon’ın sahibi olduğu Seek Capital’in kripto para yatırımlarını arttıracağı belirtildi. Londra merkezli şirketin yöneticisi yaptığı açıklamada kripto para sektörünü geleceğin önemli alanlarından biri olarak görerek buradaki yatırımlarını artırmak istediklerini söyledi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 3’e yakın oranda değer kaybı görülüyor. Yeniden 47 bin dolar desteğine gerileyen BTC’nin bu hareketi altcoin piyasasını da adeta kırmızıya buladı. En popüler altcoinlerden ETH, ADA, BNB, XRP, DOGE ve DOT fiyatındaki kayıplar devam ediyor. Kripto para piyasasının aksine yatırımcısına kazanç sağlayan ve günün en çok değerlenen altcoinlerinden Solana (SOL) fiyatında ise yüzde 6 artış görülüyor. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle