Kripto Para

Belçika’nın en büyük bankası kendi kripto parasını çıkarıyor

  Belçika’nın en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan KBC’nin kendi kripto para birimini tasarlamaya başladığı öğrenildi. Bu gelişme, kripto para piyasalarında her ne kadar son dönemlerde kötü haberler gündeme gelse de bankaların kripto paralara bakış açısının olumlu anlamda değişmeye devam ettiğini gösteriyor.

  Kripto para piyasalarının büyümesi ile birlikte, 2020 yılından bu yana dünyanın birçok noktasından birçok bankacılık kuruluşu da piyasaya adım attı. Müşterilerden gelen talepleri karşılayabilmek ve sektörde geride kalmamak adına bankalar, çeşitli yollardan kripto para işlemlerine başladı. Kripto para piyasalarında son dönemlerde olumsuz haberler sıkça gündeme geliyor. Ancak buna rağmen bazı bankacılık kuruluşlarının sektöre adım atmaya hazırlandığı görülüyor. Belçika’nın en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan KBC’nin kendi kripto para birimini tasarlamaya başladığı aktarılıyor.

  “KBC Coin” Geliyor

  Belçika’daki bazı haber kaynaklarından alınan habere göre ülkenin en büyük bankası konumunda olan KBC, kendi kripto para birimini piyasaya sürmek için çalışmalara başladı. KBC’nin sadece bankacılık sektöründe değil, sigorta sektöründe de Belçika’nın en büyüklerinden biri olduğu biliniyor. KBC’nin daha önce kripto paralara karşıt bir tavır ortaya koyduğu ve bankanın dijital paralara karşı bakış açısının değiştiği belirtiliyor.

  Gelen bilgilere göre KBC’nin piyasaya süreceği kripto paranın ismi “KBC Coin” olacak. Banka kripto para birimini, banka ile etkileşime geçen kişileri ödüllendirmek için kullanacak. KBC’nin bu ödüllendirme sistemi ile sunduğu hizmetlerin yaygınlaşmasını ve daha çok kabul görmesini hedeflediği ifade ediliyor.

  Banka Daha Önce De Sanal Asistan Hizmetini Duyurmuştu

  KBC aslında kripto para piyasasına ilk kez adım atmıyor. Geçtiğimiz aylarda da banka “Kate” isimli sanal asistan hizmetini duyurarak dijitalleşme alanında önemli bir adım atmıştı. KBC sanal asistan hizmetini duyururken, bankanın sunduğu hizmetlere yönelik ilginin artırılması için de çalışmaların geleceğini açıklamıştı. Banka bu açıklamasında doğrudan kripto para mesajı vermemiş, bunun yeni bir promosyon olacağını belirtmişti.

  “KBC Coin” Henüz Test Aşamasında

  KBC Coin henüz halka sunulmadı. Kripto paranın şu an için test aşamasında olduğu ifade ediliyor. Ayrıca KBC Coin’in kendi ağına sahip olup olmadığı da bilinmiyor ve banka bununla ilgili olarak henüz bir yol haritası da paylaşmadı. Yine de Belçika’nın en büyük bankalarından birinin kripto para sektörüne adım atması önemli bir gelişme olarak kabul görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle