Kripto Para

Yeni ortaklık ile XRP artık Meksika Pesosu çevrilebilecek

  Ripple’ın XRP’si için sıcak gelişmeler gelmeye devam ediyor! Kripto para borsası Bitso ile Everest anlaşması uyarınca sınır ötesi işlemlerde XRP artık Meksika Pesosuna dönüştürülebilecek.

  Kripto para borası Bitso ile Meksika merkezli kripto saklama kuruluşu Everest ortaklık kurdu. Bu ortaklık sonrasında Meksikalılar, yerel itibari para ile fon alımı izninden yararlanmak için XRP kullanabilecekler.

  Meksikalılar Sınır Ötesinden XRP ile Para Alabilecekler!

  Ripple (XRP) ve sabit paralar sunan kripto saklama kuruluşu Everest ile Bitso arasında kurulan ortaklık, Ripple’ın sınır ötesi işlemlerdeki potansiyelini gösterebileceği yeni bir alan açtı. Meksika merkezli Everest kullanıcıları, bu yeni ortaklık ardından ABD’de ya da Avrupa’da yaşayan tanıdıklarından, arkadaşların ya da akrabalarından para alabilecekler.

  Sınır Ötesi İşlemler Nasıl Çalışacak?

  Ortaklık ile birlikte sınır ötesi işlemler için Meksikalılara büyük bir kolaylık geliyor. Yapılan açıklamaya göre fonlar ilk olarak kredi jetonlarına (CRDT) dönüşecek ve kullanıcılar, CRDT’yi doğrudan ABD, Singapur ya da Avrupa’dan Meksika’ya gönderebilecekler.

  Meksika’ya gönderilen bu fonlar ise XRP başta olmak üzere Bitcoin (BTC) ve sabit kripto para birimlerine dönüştürülebilecek. Bu ortaklık sonrası kripto varlıklar, Meksika Pesosuna dönüştürülerek herhangi bir Meksika yerel bankası hesabından çekilebilecek.

  Anında ve Düşük Maliyetle Para Gönderilebilecek

  Kurulan ortaklığa ilişkin açıklama yapan Bitso’dan Kıdemli Ürün Başkan Yardımcısı Santiago Alvarado, Everest ile kurdukları ortaklık ile kripto para biriminin sınır ötesi ödemelerde faydalarının güçlendirileceğini savundu. Bitso altyapısı ile birlikte blockchain teknolojisinin sunduğu kolaylıkları anlatırken Alvarado, “Farklı ülkelerde bulunan ve Meksika’ya para göndermek isteyen Everest müşterileri, Bitso’nun altyapısından ve Blockchain teknolojisinden yararlanarak bunu anında ve uygun maliyetli bir şekilde yapabilecekler.” ifadelerini kullandı.

  Dünya Bankasının yaptığı bir araştırmaya göre 2021 yılında uluslararası yerleşimlerden Meksika’ya 54 milyar dolarlık bir sınır ötesi havale işlemi gerçekleşti. Bu işlemler için %12 işlem ücreti ödeyen kullanıcılar, yeni ortaklık ile birlikte %3 işlem ücreti ödemesiyle sınır ötesi havale işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Sadece 1 yıl içinde 54 milyar dolarlık bir işlem hacmi gerçekleşen bir alanda XRP ve diğer kripto para birimlerinin kullanılması ise kripto para benimsenmesine olumlu katkı sağlayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle