ETH güncelleme öncesinde BTC’den daha popüler

  En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, Londra Hardfork güncellemesi öncesi artan taleple dikkat çekti. Kripto para piyasasının genelinde yükseliş trendi görülse de Ethereum’a olan ilgi Bitcoin’i geride bırakmış durumda…

  Kripto para piyasası son 24 saat içinde büyük bir sıçrama yaşayarak, yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş, Ethereum (ETH) başta olmak üzere popüler altcoinleri de yükselişe geçirdi

  Binance Smart Chain saldırıları ve daha düşük gaz ücretleri, yatırımcıların Ethereum’a yönelik talebinin armasını sağladı. Bu gelişmeler ile birlikte ETH popülerliğinin giderek artması dikkatlerden kaçmadı. BTC kısa açık pozisyonunu devam ettirirken, Ethereum güncelleme öncesinde parlamayı sürdürüyor.

  Ethereum 2.0 Güncellemesi Merakla Bekleniyor

  Ethereum arzı, tüm kripto para borsalarının cüzdanlarında tutulan mevcut Ethereum miktarını gösteriyor. Etherscan verilerine göre geçen ay 20.8 milyon ETH varken, bugünkü veriler 19.7 milyon ETH gösteriyor. ETH 2.0 staking sözleşmesinde stake edilen ETH değeri ise 6.4 milyon değerine ulaşmış durumda.

  ETH için düşen rezerv mevcut durumda yükseliş eğilimine geçmesiyle dikkat çekiyor. Bununla birlikte Ethereum alım satımı yapan borsalar, özel cüzdanlarda stake ediliyor ve saklanıyor. Bu verileri yorumlayan uzmanlar, Londra Hardfork güncellemesinden ve EIP 1559 protokolünün uygulanmasından önce yatırımcıların ETH fiyatını arttırabileceğini söylüyor.

  BTC’den Daha İlgi Çekici Hale Geldi 

  ETH 2.0 sözleşmesinde yer alan Ethereum’un hacmi, Binance Smart Chain ağına yönelik saldırıların son dönemde sıklaşmasıyla artış yaşadı. Kripto para uzmanları, Ethereum’a olan ilgini artmasını, onun Bitcoin’den daha çekici duruma getiriyor olabileceğine dikkat çekiyor. 

  Öte yandan BTC short pozisyonlarındaki açık faiz ve negatif fonlama oranlarının toplamı, düşüş hareketine karşı bir uyarı olarak görülüyor. Bu konu hakkında görüşlerini paylaşan popüler kripto para analisti Willy Woo, şunları söyledi: “Herkesin pozisyonu düşüş eğilimindeyken böyle kesin konuşmak kolay değil. Henüz tehlike bitmedi ancak doğrulama görmek güzel.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle