Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 28 Nisan 2021

  Kripto para piyasalarında volatil bir gün daha geride kalırken Bitcoin istenen yükselişi gerçekleştiremedi. Altcoinlerde ise yeni bir rekor kıran ETH ile hızlı yükselen DOGE yatırımcıların yüzünü güldürdü.

  28 Nisan Çarşamba günü itibarıyla BTC ve altcoinlerde yaşanan önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Güney Kore’nin oyun devi Nexon, bugün yaptığı açıklamada 100 milyon dolarlık Bitcoin alımı yaptığını belirtti. Kripto para dünyasında heyecan yaratan bu duyuru ile BTC’ye yatırım yapan kurumsal firmaların sayısına bir yenisi daha eklendi. Goldman Sachs araştırma ekibi, son raporunda kurumsal yatırımcıların adeta kripto paralara ve Blockchain teknolojisine yatırım yapan şirketlere yönelmesi gerektiğinin sinyalini verdi.

  İran, ABD ambargosunu bertaraf edebilmek için kripto para birimi kullanımı adına önemli bir adım attı. İran’da ithalat ödemelerinde kripto para kullanımına izin verildiği duyuruldu. Visa CEO’su Al Kelly, kripto para sektörüne yönelik çok büyük planlarını açıkladı. Kelly, merkez bankası destekli dijital para birimleri için merkez bankaları ile görüşmelerinin olduğunu ve bu konuda önemli bir adım atabileceklerini vurguladı.

  Yerli kripto para piyasası haberlerinde ise İş Portföy, İş Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fon”unu yatırımcılara sundu. Böylelikle yatırımcılar fon sayesinde blockchain teknolojisini geliştiren şirketlerin hisselerine, Amerikan Depo Sertifikalarına, Global Depo Sertifikalarına, özel sektör borçlanma araçlarına yatırım yapabilecekler. 

  Altcoinlerde ise Elon Musk’ın esprili tweetlerine bir yenisini daha ekledi. “Dogefather” ifadesini kullanan ünlü milyarder, SNL veya uzun haliyle “Saturday Night Live” ifadesiyle resmen tarih verdi. Musk’ın cumartesi gününe denk gelen 8 Mayıs’a işaret etmesi ise o tarihte önemli bir duyuru yapabileceği beklentisini doğurdu. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Hareketli bir gün geçiren kripto para piyasasında BTC yükselişle başladığı günde bir miktar geri çekilme yaşadı. Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 1.20 oranında kayıp yaşanırken, fiyat 54 bin 316 dolar seviyesinden işlem görüyor. Altcoin projelerinde ise Ethereum fiyatında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı. 

  Gün içinde hızlı bir ralli başlatan ETH, 2 bin 733 dolara kadar çıkarak yeni bir ATH gördü. Bu seviyede tutunmayı başaramayan lider altcoin satış baskısının etkisiyle biraz geri çekilse de 2 bin 700 dolara yakın seviyeden işlem görüyor. Önde gelen altcoinlerde düşüş görülürken Elon Musk paylaşımının etkisiyle yükselen DOGE fiyatında yüzde 14 oranında artış dikkat çekti

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle