ADA CEO’su net konuştu! Bitcoin yasaklanamaz

  Cardano CEO’su Charles Hoskinson yapılan son AMA oturumu sırasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü CEO’nu kripto para yasakları ile ilgili net tavrı dikkat çekti. Oturumda Cardano ve kripto para yasakları hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulunan Hoskinson, ABD hükümetinin kripto paraları yasaklayamayacağı hakkında net ifadelerde bulundu.

  Son günlerin popüler kripto para birimi Cardano’nun gerçekleştirilen son AMA oturumunda CEO Charkes Hoskinson açıklamaları ile dikkatleri üzerine çekti. Son dönemlerde Cardano’daki gelişmelerle ilgili sık sık açıklama yapan Hoskinson, oturumda Cardano için yapılan yeni görüşmelerden ve kripto para yasaklarının gerçekliğinden bahsetti. Ünlü isim ABD’de kripto paraların ve Bitcoin’in yasaklanmasına ihtimal vermiyor.

  AMA oturumunda Charles Hoskinson’a ABD’de kripto paraların yasaklanıp yasaklanmayacağı ile ilgili soru soruldu. Ünlü isim soruya çok net bir cevap verdi. Kendisini “O gemi kalktı, Bitcoin yasaklanmıyor” sözleri ile ifade eden Hoskinson kripto para yasaklarının mümkün olmadığını belirtti.

  Kripto para yasakları tartışma konusu olmaya devam ediyor

  Kripto para sektörüne olan ilginin hızla arttığı bu dönemde kripto para yasakları da daha fazla gündeme gelmeye başladı. Birçok analist ve kripto para uzmanı kripto paraların devletler için tehdit oluşturduğu konusunda hemfikir. Bununla beraber kripto paraların yasaklanıp yasaklanmayacağı konusunda farklı fikirler gündemde yer alıyor.

  Ünlü yatırımcı Ray Dalio geçtiğimiz günlerde kripto para yasakları ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Ünlü isim daha öncede devletlerin kripto paraları yasaklamak için harekete geçeceğini iddia ediyordu. Bununla beraber son açıklamasında yasaklar için artık daha fazla eğilimin olduğuna dikkat çekti. Ray Dalio söz konusu yasaklara Hindistan’da hazırlanan yasa tasarısını da örnek göstermişti. Hoskinson ise ABD’de Bitcoin ve kripto para yasaklarının mümkün olmadığını düşünüyor.

  Charles Hoskinson Novogratz ile yapılacak görüşmeyi anlattı

  Charles Hoskinson AMA oturumunda kripto para yasaklarının yanış sıra Cardano bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalarda da bahsetti. Ünlü CEO, kripto para sektörünün popüler isimlerinden Mike Novogratz ile yapacağı görüşmeden bahsetti. Bu görüşme için çok heyecanlı olduğunu belirten Hoskinson, Novogratz’ın bir Cardano tutkunu olmadığını ancak onu bu konuda ikna etmeye çalışacaklarını belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle