Kripto Para

Savaş kripto fonlarına nasıl etki etti?

  Avrupa merkezli en büyük dijital varlık yönetim şirketi CoinShares, kripto para piyasasındaki nakit akışlarına ilişkin haftalık raporunu yayınlandı. Rapora göre bazı varlıklar nakit giriş ve çıkışlarıyla diğer kripto varlıklara göre öne çıkarken, Tezos dikkat çekmeyi başardı.

  Kripto para piyasalarına kurumsal yatırımcıların ilgisini ortaya koyan haftalık raporlar yayınlandı. 2020 ortalarında MicroStrategy’nin kripto para yatırımı yapmasıyla birlikte başlayan kurumsal yatırımlar, 2021’de ciddi ölçülerde artış gösterdi. Avrupa’nın en büyük dijital varlık yönetim şirketi olan CoinShares, kripto piyasasındaki nakit akışına ilişkin haftalık raporunu yayınladı. Raporda kimi varlıklar nakit giriş ve çıkışlarıyla öne çıkarken, en dikkat çekici gelişmelerden biri Tezos üzerinde yaşandı.

  Bitcoin ve Ethereum Fonlarına Nakit Girişleri Kaydedildi

  CoinShares raporuna göre kripto para piyasasına, her ne kadar Rusya-Ukrayna savaşından dolayı makroekonomik bir belirsizlik yaşanmış olsa da ciddi ölçülerde nakit girişi gerçekleşti. Rapora göre geride bıraktığımız 1 haftalık süreçte Bitcoin (BTC) tabanlı yatırım ürünlerinde toplamda 17 milyon dolarlık nakit girişi sağlandı. Öte yandan uzun bir süredir nakit çıkışlarıyla karşılaşan Ethereum (ETH) tabanlı fonlara bu kez 4,2 milyon dolarlık nakit girişi kaydedildi.

  Tezos Altcoinler Arasında Dikkat Çeken Oldu

  Bitcoin ve Ethereum tabanlı fonlara nakit girişleri kaydedilirken, çoğu altcoin tabanlı yatırım ürünlerinde nakit çıkışlarının olması dikkat çekti. Geçtiğimiz haftayı kapsayan 7 günlük süreçte CoinShares raporlarına göre Solana (SOL) tabanlı ürünlerde 2,6 milyon dolarlık ve Litecoin (LTC) tabanlı ürünlerde de 500 bin dolarlık nakit çıkışı kaydedildi. Altcoinler genelindeki nakit çıkışları dikkat çekerken, öte yandan Tezos (XTZ) tabanlı ürünlere ise 4,4 milyon dolarlık nakit girişi kaydedildi.

  Kripto Para Piyasaları Yeniden Yükselişe Geçti

  Rusya-Ukrayna savaşının patlak vermesi ile birlikte, savaşın başladığı 24 Şubat Perşembe günü kripto para piyasalarında sert değer kayıpları görülmüştü. Ancak piyasalarda yeni hafta değer artışlarıyla başladı. Savaş öncesi 40 bin dolar altına gerileyen ve 38 bin dolar etrafında fiyatlanan Bitcoin, savaşın başlaması ile 35 bin dolar seviyesinin altına sarkmıştı. Ancak yeni haftada, hafta ortasında yükselişlerini sürdüren Bitcoin, Coingecko verilerine göre 44 bin 900 dolar seviyesini bir kez daha zorladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle