Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 4 Eylül 2021

  Hızlı başlayan ve ardından durgun ilerleyen haftada Bitcoin (BTC) ikinci kez 50 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak bir kez daha sektörün hareketlenmesini sağladı. Yukarı yönlü hareket eden kripto varlıkların kazandığı değerlerle birlikte, sektörün toplam piyasa değeri 2,4 trilyon dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu süreçte birçok altcoin rekor seviyelerine ulaştı.

  4 Eylül Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin piyasasını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, birçok ülkeden aldığı uyarıların bir benzeriyle Güney Afrika’da karşılaştı. Güney Afrika’nın yasal regülatörü Mali Sektör Davranış Otoritesi  (FSCA), Güney Afrika halkını Binance Group işlemlerinde dikkatli olmaları konusunda açıkça uyardı.

  Daha önce Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağı tahminleriyle dikkat çeken Bloomberg baş emtia analisti Mike McGlone, BTC’nin 100 bin dolara ve Ethereum’un (ETH) da 5 bin dolara doğru ilerlediğini iddia etti. McGlone göre ayrıca 2018’de kırılan ETH/BTC rekoru, 2021 yılında tazelenecek. McGlone, ETH’nin BTC’den daha iyi hareket ettiğini öne sürdü.

  Yaklaşan New York belediye başkanlık seçimlerinde, başkan adayı olan Curtis Sliwa, vatandaşlara kripto para vaatlerini anlattı. Twitter üzerinden vaatlerini dile getiren Sliwa, New York’u “kripto para dostu” bir şehir haline getireceğine dair söz verdi.

  İspanya merkezli bankacılık devi BBVA’nın İsviçre kolu, özel bir dijital hesap uygulaması başlattı. Mobil bankacılığa da entegre edilen sistem, kripto para cüzdanı olarak da işlem görebilecek. Banka müşterileri, bu cüzdanla kripto para ve yenilikçi dijital işlemlerini gerçekleştirebilecek.

  Ethereum, geçtiğimiz ay gerçekleştirilen EIP-1559 güncellemesinden sonra tarihinde ilk kez deflasyonist bir gün geçirdi. İlk kez bir günde madencilik ödülleri yoluyla üretilen ETH miktarı, yakılan ETH miktarının altında kaldı. Bu miktarlar arsındaki fark %2 olarak kaydedildi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bitcoin, bir süredir mücadele verdiği 50 bin dolar direncinin üzerine iğne atmayı başardı. Bu barajın üzerine geçen Bitcoin, hafta sonunu tam 50 bin dolar seviyesinde açtı. Ardından gün içinde en düşük 49 bin 602 dolar seviyesini gören BTC, gün içinde en yüksek 50 bin 529 dolar seviyesini gördü.

  Piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasında en ciddi yükselişi elde eden altcoin Binance Coin (BNB) oldu. BNB 4 Eylül tarihinde günü 487,90 dolar seviyesinde açtı ve gün içinde en düşük 485,60 dolar seviyesini gördü. Gün içinde %3,06 oranında değer artışı yaşayan BNB, gün içinde en yüksek 509,80 dolar seviyesini gördü.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle