Coinshares raporuna göre BTC boğası gümbür gümbür geliyor!

  Kripto para yatırımcıları, uzun süredir Bitcoin (BTC) ve kripto piyasasında boğa koşusu bekliyor. Haftalık yayımlanan Coinshares kripto para fonları raporu, BTC’de yükseliş bekleyenleri sevindirdi.

  En büyük kripto para birimi BTC, kritik 30 bin dolar seviyesinin üzerinde fiyatlanıyor. BTC için yükseliş yönlü hareketler takip edilirken, satış baskısı henüz geçmiş değil. Lider kripto para BTC’nin 30 bin dolar seviyesi üzerinde kalıcı olması, yükselişte gaza basmasını sağlayacak. Piyasadaki belirsizlik ortamı devam ederken yatırımcılar analiz şirketlerinden gelen verilere odaklandı.

  Coinshares resmi blog sayfasından her hafta kripto para fonlarına yönelik giriş çıkış rakamlarını yayınlıyor. Geçtiğimiz hafta, kurumsal kripto para fonlarına yine yüklü miktarda giriş olduğu görüldü. Böylelikle BTC başta olmak üzere kurumsal kripto para fonlarına giriş serisi üst üste 4. haftaya ulaştı.

  Kurumsal Yatırımcı BTC Fonlarına Yüklendi

  BTC fiyatı 31 bin dolar seviyesini test ederken kurumsal kripto para fonlarından olumlu sinyaller geliyor. Coinshares raporuna göre geçen hafta kripto para fonlarına net 66 milyon dolarlık para girişi oldu. Her hafta olduğu gibi en fazla yatırım yine BTC fonlarına gerçekleşti. Raporda BTC fonlarına 55,3 milyon dolarlık giriş olduğu belirtildi.

  Geride kalan 4 hafta boyunca kripto para fonları kurumsal yatırımcıların ilgi odağı oldu. Son 1 aylık süreçte fonlara toplam 179 milyon dolar giriş gerçekleşti ve fonlarda yönetilen varlık değeri 33 milyar dolara çıktı. BTC dışında popüler altcoin fonlarındaki hareketlilik yatırımcıların dikkatinden kaçmadı.

  Altcoin Fonlarında SOL Büyük İlgi Görüyor

  Coinshares’in resmi blog sitesinde paylaştığı raporun detaylarında altcoin fonlarındaki son durum özetlendi. Buna göre geçen hafta BTC’den sonra en fazla para girişi Solana (SOL) fonlarına oldu. SOL fonları, bu yıl geride kalan 30 haftanın 26’sını artıda kapatırken, kurumsal yatırımcılardan destek görmeye devam ediyor.

  Geçen hafta en çok yatırım alan altcoin fonu 15,5 milyon dolar ile SOL oldu. Son dönemdeki pozitif sinyaller SOL fiyatına da olumlu yansıdı. Analistlere göre SOL fiyatı geride kalan 10 günlük periyotta yüzde 50 oranında artarak 20,7 dolardan 31,32 dolara fırladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle