Kripto Para

Samsung yeni model TV’leri ile NFT dünyasına girdi!

  2021 yılında beklenmedik bir popülariteye ulaşan NFT (non fungible token) sektörü, dev markaların adım atması ile büyümeye devam ediyor. NFT alanında önemli bir adım da bu kez dev elektronik markası Samsung’dan geldi. Samsung, 2022’de satışa çıkarılacak olan NFT alım-satımının yapılabileceği 3 televizyonun tanıtımını yaptı.

  2021 yılında kripto para sektörü beklenmedik değer artışlarıyla karşılaştı ve devasa ölçülerde büyüme kaydetti. Kripto para sektörü genelinde gelen büyümeler, sektörün kapsadığı birçok farklı alana da yansıdı. Bu alanların başında gelen NFT (non fungible token) sektörü de 2021 yılının en popüler sektörlerinden biri oldu. Özellikle de dev marka ve işletmelerin dahil olmasıyla birlikte daha fazla büyüyen NFT sektörüne bu kez de dev elektronik markası Samsung giriş yaptı.

  Samsung NFT Uyumlu 3 Yeni TV Modelini Tanıttı

  Güney Kore merkezli, dünyanın en büyük teknoloji ve elektronik ürün markalarından biri olan Samsung, 2022 yılında satışa çıkarılacak olan ve NFT alım-satımının yapılabildiği 3 televizyonun tanıtımını yaptı. Samsung’un bu yıl satışa çıkaracağı bu televizyonlar ile kullanıcılar televizyonlardan çeşitli platformlara bağlanarak bazı pazaryerlerindeki NFT’leri görüntüleyebilecek ve aynı zamanda satın alabilecek. Söz konusu ürünler, şirketin 3 Ocak tarihli gönderisi ile duyuruldu.

  Samsung Tarafından Yapılan Açıklama

  Samsung’un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, NFT ticaretinin yapılabileceği 3 yeni televizyon modeli tanıtıldı. Samsung’un “MICRO LED”, “Neo QLED” ve “The Frame” isimleri ile piyasaya süreceği bu 3 yeni televizyon modeli ile kullanıcılar, eşsiz dijital sanat eserlerini keşfedip satın alabilecek. Ayrıca kullanıcılar, televizyon üzerinden bağlanabilecekleri platformlarda bu NFT ürünleri takas da edebilecek.

  Samsung tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada “Bu uygulama MICRO LED, Neo QLED ve The Frame aracılığıyla dijital sanat eserlerini keşfetmek, satın almak ve takas etmek için entegre bir platforma sahiptir” ifadelerine yer verildi.

  Samsung ve Kripto Para Alanındaki Çalışmaları

  Dev şirket, 2021 yılında kripto para sektörüne ilişkin büyük adımlar atmış ve yeni girişim ve gelişmeler için çalışmalarını da hızlandırmıştı. Samsung şirketi, Ağustos ayında Güney Kore’de, merkez bankası dijital parası (CBDC) testinin çalışmalarındaki pilot uygulamalara dahil olmuştu. Ayrıca şirket, akıllı telefonlarında bulunan kripto para cüzdanını da Ledger’a Mayıs ayında entegre etmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle