Kripto Para

PayPal’dan yeni kripto para hamlesi! Cüzdana çekilebilecek

  PayPal geçtiğimiz yıl kripto para ekosistemine dahil olarak adeta bir devrime imza atmıştı. PayPal bu kez de kullanıcılarının kripto paralarını üçüncü taraf cüzdanlara çekebilmesini sağlayacaklarını açıkladı. PayPal Küresel İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, kullanıcıların daha fazla özgürlüğe sahip olacaklarını söyledi.

  Geçtiğimi yıl kripto para piyasaları için birçok ilkin yaşandığı bir yıl oldu. Örneğin Bitcoin (BTC), ilk kez 2020’de kurumsal yatırımcılar tarafından tercih edilmeye başlandı. Ayrıca 2020’de kripto paraların ana akım tarafından kabul görmeye başlaması da bu benimsenmenin artmasında etkin rol oynadı. Birçok dev şirket BTC yatırımı yapmaya başladığını açıklarken, PayPal da BTC ve kripto para işlemlerine başlayacağını duyurdu. Aralık 2020’de başlayan ve hala devam ettiği düşünülen boğa koşusunun temellerini bu haberler oluşturdu.

  PayPal’ın Kripto Para Adımları

  PayPal kullanıcılarına kripto para alım-satım hizmetleri sunuyor ancak kullanıcılar ellerindeki kripto paraları PayPal dışına çıkaramıyordu. PayPal, yaptığı açıklamasında artık kripto paraların üçüncü taraf cüzdanlara çekilebileceğini duyurdu. Ayrıca açıklanan bu özelliğin Venmo için de geçerli olduğu belirtildi. PayPal’ın Bitcoin, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) gibi kripto paralar ile hizmet vermeye başlaması bir dönüm noktası olmuştu. Ardından bu hizmetler şirketin yan kuruluşu olan Venmo ile genişletilmişti.

  Şirket Kripto Para İle Alışveriş Adımını Genişletecek

  Geçtiğimiz yakın dönemlerde Venmo da kripto para ödeme ve kripto para işlem hizmetlerini kullanıcılarına sunmaya başladı. Bu sayede artık ABD’deki kullanıcılar Venmo üzerinden, milyonlarca işletmeden kripto para ile alışveriş yapabilmeye başladı. Gelen açıklamalara göre şirket bu adımını daha da genişletmeye hazırlanıyor. Şirket, tüm dünyadaki kullanıcılarına kripto para hizmetlerini sunmayı hedefliyor.

  Jose Fernandez da Ponte’nin Açıklamaları

  PayPal Kürsel İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, CoinDesk Consensus 2021’de konuştu. Ponte, kullanıcıların token’lar üzerinde daha özgür ve daha çok kontrol sahibi olmalarının gerektiğini ifade etti. Ponte’nin açıklamalarına göre üçüncü taraf cüzdanlara transfer işlemleri yakın bir tarihte kullanıcılara sunulacak. Açıklamalara göre PayPal, halihazırda uygulanan düzenlemeler ile uyumlu şekilde çalışmaya devam edecek. Ayrıca PayPal bu süreçte teknolojik olarak hedeflediğini seviyeye ulaşma misyonunda da vazgeçmeyecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle