Kripto Para

Samsung’dan kripto devrimi! İnternetsiz mobil ödeme

  Teknoloji dünyasının en büyük şirketlerinden biri olarak gösterilen Samsung, sıra dışı bir kripto para hamlesi ile gündeme geldi. Samsung Electronics, internet bağlantısına ihtiyaç olmadan kripto paralarla mobil ödeme yapmaya imkan verecek…

  Samsung da kripto para dünyasına uzak kalmadı ve bu sektörde çalışmalarına devam ediyor. Teknoloji devi, geçtiğimiz ay Kore Bankası tarafından başlatılan bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) pilot programına katılmıştı. Kore Bankası ile ortaklık kuran Samsung, kripto para sektörüne de hızlı bir giriş yaptı.

  Kore basınında geniş yankı bulan haberde, bir yöneticinin açıklamasına göre Samsung ve ortakları, test ortamında CBDC’nin kullanışlılığını deneyecek. Bu kapsamda Samsung Electronics, Galaxy model akıllı telefonlarında merkez bankası dijital para birimini test etmek istiyor. Blockchain tabanlı sistemlerin kullanabilirliği bu şekilde araştırabilecek. 

  İnternet Olmadan Kripto Para Transferi

  Samsung Electronics, şimdiden başladığı pilot testlerde sıra dışı bir hamleyi araştırmaya başladı. Şirket, internet bağlantısı olmadığında bile dijital para birimi kullanarak mobil ödemelerin tamamlanabilmesinin mümkün olup olmadığını araştırıyor. Bunun yanı sıra Samsung, CBDC havalelerini diğer cep telefonlarına veya diğer bağlı banka hesaplarına göndermenin yollarını ada araştırıyor. 

  İsmini vermek istemeyen bir Samsung yetkilisinden alınan bilgilere göre tüm bunlar şirketin Kore Bankası ile olan ortaklığı kapsamında ele aldığı temel noktalar arasında yer alıyor. Teknoloji devinin SDS şubesi, merkez bankası dijital para birimi için pilot programa dahil olarak bu alandaki çalışmaları hızlandıracak

  Samsung’dan CBDC Atağı 

  Merkez bankası dijital para birimi çalışmalarında önemli bir rol üstlenen Samsung, böylelikle kripto para sektörüne ne kadar önem verdiğini de gösteriyor. Escor kuruluşu tarafından yürütülecek projeye katılan Samsung, ayrıca Kore’deki bir diğer teknoloji firması Kakao ile konsorsiyuma katılacak. Hem Samsung hem de Kakao konsorsiyumu, farklı ülkeler arasındaki CBDC transferlerini ve havalelerini test etmek için araştırmalarına devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle