Kripto Para

Robinhood SHIB coin’i listeliyor mu? CEO yanıtladı!

  Son dönemlerde bir kez daha ciddi bir popülarite elde eden Shiba Inu’nun (SHIB) Robinhood’da listeleneceği söylentileri sonrası Robinhood CEO’su konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Shiba Inu topluluğu, imza kampanyası başlatarak bu konudaki isteklerini ortaya koydu.

  Kripto para piyasaları, son dönemlerde lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) odaklanmış durumda. Zira Bitcoin, 20 Ekim tarihinde 66 bin 967 dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Bu rekor hareketlilik bazı altcoinleri baskılarken, bazı altcoinleri ise yukarı yönlü harekete geçirdi. Hareketli dönemlerin yaşandığı piyasalarda, son dönemlerde öte yandan şaka coin’ler de bir kez daha ciddi popülarite kazanmaya başladı. Bu ortamda piyasaların dikkati ise şimdilerde Shiba Inu’nun (SHIB) üzerinde.

  SHIB Topluluğu Robinhood’dan Atak Bekliyor

  Piyasalarda “Dogecoin katili” olarak adlandırılan ve Dogecoin’den (DOGE) esinlenerek piyasaya sürülen SHIB’in, son dönemlerde Robinhood alım-satım platformunda listeleneceği söylentileri ortaya çıktı. Pazartesi günü bu söylentiler ışığında yükselen SHIB, listelemenin gelmemesi sonucu geri çekilme yaşadı. Ancak SHIB toplulukları, kripto varlığın Robinhood’da listelenmesini istiyor. Hatta SHIB destekçileri bunun için bir de imza kampanyası bile başlattı. SHIB topluluğundan yoğun şekilde gelen talep sonrasında Robinhood CEO’su Vladimir Teven konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Teven’in Kaçamak Cevabı Spekülasyonları Tetikledi

  21 Ekim Perşembe günü CNBC’nin Mad Money programına konuk olan Vladimir Teven, burada SHIB söylentileri ve topluluğun talepleri ile ilişkili değerlendirmelerde bulundu. Programın sunucusu Jim Cramer, Teven’e Robinhood’un köpek temalı MEM token’ı listelemek isteyip istemediğini sordu. Teven, o toplulukta çok fazla insanı duyduğunu ifade etti. Teven, Cramer’in doğrudan sorduğu soruya aslında bu yanıtla kaçamak bir cevap vermiş oldu. Teven, SHIB’in Robinhood’da listelenip listelenmeyeceği konusunda net bir açıklama yapmadı. Bu da spekülasyonları tetikledi.

  Vladimir Teven “Önce Güvenlik” Dedi

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, Eylül başlarında SHIB için destek ekledi. Öte yandan bu hafta içinde Robinhood’un rakibi Public.com da SHIB için destek ekledi. Ancak Vladimir Teven, platformun sadece 7 kripto para biriminin listelenmesi için teklif verdiğini ve şirketin önceliğinin güvenlik olduğunu dile getirdi. Teven konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

  “Bence en önemli şey güvenlik. Genellikle yeni bir varlık listeleyen ilk platform olmayacağız. Birtakım katı kriterden geçtiğinden emin olmak istiyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle