Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 27 Eylül 2023

  Bir süredir yatay hareket eden Bitcoin (BTC) fiyatında yeniden yükseliş sinyalleri görülmeye başlandı. BTC’deki pozitif görünüm popüler altcoinlerin yeşile dönmesini sağladı.

  27 Eylül 2023 Çarşamba günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Altindex verilerine göre kâr eden BTC adres sayısı, geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 10 arttı. BTC fiyatındaki belirsizliğe rağmen kârlı cüzdan sayısının artması BTC’nin benimsenmesi açısından olumlu yorumlandı.

  Arjantin merkezli petrol şirketi Tecpetrol, doğal gaz ile Bitcoin madenciliği yapacağını duyurdu. Şirket, Patagonya bölgesinde fazla çıkan gazla ekstradan gelir elde etmek için ekim ayında madenciliğe başlayacak.

  BTC Ordinals’in kurucusu Casey Rodarmor, ağın daha teknolojik ve yenilikçi olması için Runes sistemini önerdi. BRC-20 token yerine geçecek bu projeyle ağ üzerindeki aşırı miktarda gereksiz UTXO temizlenip daha fazla depolama alanı elde edilebilecek.

  SEC Başkanı Gary Gensler bugün TSİ 17:00'de Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde konuşma yapacak. Senatörlerin tepkisini toplayan Gensler’in kripto para piyasasına yönelik keyfi kararlar aldığı yönünde eleştirildiği biliniyor.

  Kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, BTC ve hisse senedi piyasası arasındaki korelasyonun yeniden pozitif olduğunu söyledi. Bununla birlikte Korku ve Açgözlülük Endeksi ise korku seviyesinde. Ünlü analiste göre bu durum önümüzdeki dönemde BTC ve kriptolardaki oynaklığı arttıracak.

  Dün yüzde 50’den fazla değer kazanan FRONT coin ile ilgili balina hareketleri tespit edildi. Lookonchain raporuna göre Ocak ayında 7 milyon FRONT alan bir balina, son yükselişle birlikte bunları satıp 1.75 milyon dolar kazanç elde etti.

  ABD merkezli Coinbase borsasının Ethereum Katman 2 ölçeklendirme platformu olan Base’e katılan projelerin sonuncusu Chainlink (LINK) oldu. Chainlink hizmetleri, yeni nesil çapraz zincir uygulamaları oluşturmak isteyen geliştiriciler için bir nimet olarak kabul ediliyor.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto paralardaki yükseliş yönlü hareketler yatırımcıları heyecanlandırıyor. BTC ve altcoin piyasasında yükseliş hareketinin hız kazanması dikkat çekti. Güncel piyasada BTC %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken altcoinlerde son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle