Kripto Para

Robinhood en sonunda SHIB’i listeledi!

  2021 yılının ikinci yarısından bu yana Shiba Inu’yu (SHIB) listelemesi için SHIB topluluğu tarafından baskılanan hisse senedi ve kripto para alım-satım platformu Robinhood, sonunda SHIB’i listeledi. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde listeleme söylentileri SHIB’e muazzam bir artış getirmişti.

  Geçtiğimiz yıl kripto para piyasalarında şaka temalı kripto para birimlerinin rüzgarı esti ve birçok şaka coin’i bu akımdan payını aldı. Dogecoin’in (DOGE) öncülüğünde başlayan bu akıma yılın son çeyreğinde Shiba Inu (SHIB) da dahil oldu. DOGE’un dev yükselişinin arkasında Elon Musk büyük oranda etkili olmuştu. SHIB’in yükselişinde ise en büyük etken, SHIB’in Robinhood’da listeleneceği söylentileri olmuştu. Ancak platform bu konuda belirsiz kalmayı tercih etti ve bu listeleme uzun bir süre gerçekleşmedi. Fakat sonunda SHIB, Robinhood’da listelendi.

  Sonunda Beklenen Listeleme Gerçekleşti

  Kripto para ve hisse senedi alım – satım platformu olan Robinhood’un SHIB’i listeleyeceği yönünde gündeme gelen söylentiler, SHIB’in Eylül 2021 sonların devasa bir ralliye başlamasını tetiklemişti. SHIB topluluğu tarafından listeleme baskısına maruz kalan Robinhood platformu sonunda hamlesini gerçekleştirdi ve Shiba Inu’yu listeledi. Platform, SHIB’in yanı sıra ayrıca Solana, Matic ve Compound’u da listeledi. SHIB’in Robinhood’da listelenmesi kripto para toplulukları tarafından heyecanla karşılandı.

  Robinhood Birçok Kez Umutlandırmıştı

  Robinhood, yaz aylarında gelirlerinin büyük bir kısmını Dogecoin ticaretinden sağladıklarını açıklamıştı. Hatta şirket, bu hacmin kaybedilmesi durumunda büyük zorluklar yaşayabileceğini de belirtmişti. Robinhood Piyasa Yöneticisi Christine Brown da öte yandan Kasım ayında, Dogecoin’deki topluluk etkisinin çok büyük olduğunu dile getirmişti. Platformdan Dogecoin adına gelen bu yöndeki açıklamalar, Shiba Inu beklentilerini artırmıştı. Ancak beklenen listeleme bir türlü gelmemişti.

  SHIB’in Arkasındaki Topluluğun Etkisi

  Dogecoin, 2021 yılında topluluk etkisiyle yükselişe geçmişti ancak onun arkasındaki itici güçlerden biri de Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk olmuştu. Ancak Shiba Inu’nun arkasında ise sadece topluluk üyeleri vardı ve SHIB, elde ettiği değer artışları ile en büyük kripto paralar listesinde bir dönem Dogecoin’i dahi geride bırakmıştı. Ardından SHIB, yakın tarihlerde Metaverse projesi ile ilgili detayları da paylaştı. Buna göre SHIB, Metaverse projesinde 100 binden fazla arazi satışı gerçekleştirecek. Yaşanan gelişmelerin SHIB’e etkisi ve olası katkıları merak ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle