Kripto Para

PRB coin satışına dakikalar kaldı, geri sayım başladı!

  Türkiye’nin en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Paribu, Şubat ayı sonlarında Paribu Coin’in (PRB) ön satış işlemlerini başlatmıştı. Yoğun ilgi ile karşılaşan bu ön satış işlemleri sonrasında, Paribu tarafından yapılan duyuruda PRB/TL paritesinin açılış tarihi de paylaşılmıştı. PRB/TL paritesi, 9 Mart (bugün) itibariyle TSİ 14.00’da başlayacak.

  Yerli kripto para borsası Paribu’nun Blockchain projesi olan Paribu Net’in yerel token’ı olan Paribu Coin (PRB) ön satış işlemleri 21 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Akıllı sözleşmeler ve dağıtık uygulamalar inşa edebilen Paribu Net üzerinde merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları, NFT (non fungible token) ile NFT platformları, Web 3.0 uygulamaları, Metaverse uygulamaları, oyunlar ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturulabiliyor. Özellikle yerli yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği Paribu Net’in yerel token’ı PRB’nin TL paritesi 9 Mart Çarşamba (bugün) TSİ 14.00 itibariyle açılıyor.

  Paribu Ön Satışta Seçenekleri Duyurmuştu

  Paribu tarafından 21 Şubat tarihinde gerçekleştirilen ön satış işlemlerinde 2 seçenek yer almıştı. Bu işlemlerde Seçenek 1’de, satın alınan PRB coin’lerin %10’u işlem tarihinde satılabilir olarak belirlenmiş ve kalan %90’lık bölümü de dört eşit işlem diliminde belli tarihlerde açılacak çekile düzenlenmişti. Coin’lerin %90’lık kısmının, %22,5’lik eşit paylarda satış işlemleri için tarihler de 15 Eylül 2022, 15 Aralık 2022, 15 Mart 2023 ve 15 Haziran 2023 olarak belirlenmişti. Seçenek 1’de, kilitli tutulan coin’ler kilit süresince satılamayacak ve çekim işlemleri de açık olmayacaktı.

  PRB/TL Paritesi Açılıyor

  Ön satış işlemlerinde belirlenen Seçenek 2’de ise; satın alınan tüm coin’ler, PRB/TL paritesinin açılması ile beraber satılabilir durumda olacaktı. Yani paritenin açılışıyla birlikte yatırımcılar, çekimleri için Paribu üzerine PRB/TL marketinin açılmasıyla talep oluşturabilecek ya da satışa başlayabilecekti. Paribu, 21 Şubat tarihinde başlatılan ön satış işlemlerinden sonra 4 Mart 2022 tarihinde, PRB/TL paritesinin açılış tarihine ilişkin paylaşımda bulunmuş ve paritenin 9 Mart 2022’de açılacağını bildirmişti. Söz konusu paylaşımda şu ifadeler yer almıştı:

  “PRB/TL paritesi 9 Mart Çarşamba günü saat 14.00 itibarıyla açılıyor. Paribu hesabınızdan PRB alış satış işlemlerine aynı gün başlayabilirsiniz.”

  PRB/TL işlemleri için artık geri sayım başladı ve sadece dakikalar kaldı. Paritenin açılışı ile birlikte Paribu’da yoğunluk yaşanması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle