BTC kritik direnç seviyesinde! Rekt Capital'den uyarı geldi

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş ivmesi yatırımcıları heyecanlandırdı. 26 bin 300 dolara kadar tırmanan BTC grafiğini yorumlayan Rekt Capital, tehlikenin henüz geçmediğini hatırlattı.

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analistlerden Rekt Capital, BTC’deki son durumu değerlendirdi. Ünlü analist, lider kripto para birimi BTC fiyatının yükselişe geçtiği bu dönemde yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtladı. BTC’de 26 bin dolar seviyesinin üzerinde güçlü bir direnç olduğunu hatırlatan uzmana göre düşüş tehlikesi henüz geçmedi.

  Rekt Capital, haftalık zaman diliminde yaklaşık 26 bin dolar seviyesinin üzerinde BTC için direnç olduğunu belirtiyor. Analist, burayı test eden lider kripto para biriminin 20 bin dolara kadar geri çekilme yaşayabileceğini vurguladı. Anonim kripto para analistinin bu uyarısı, kripto para topluluğunda endişe yarattı.

  BTC’de Kritik Direnç Seviyesi Test Ediliyor

  BTC için yükseliş rallisinin henüz başlamadığına dikkat çeken analist “BTC, yeni bir direnç olarak hareket eden yaklaşık 26 bin dolar seviyesini geçme mücadelesi veriyor.” açıklamasında bulundu. Paylaşımdaki BTC grafiğine bakıldığında 26 bin dolar seviyesinin haftalık bazda direnç görevi üstlendiği görüldü.

  Haftalık Mum Kapanışı Çok Önemli

  BTC fiyatı son 24 saatte yüzde 2 civarında bir artış yaşayarak 26 bin 280 dolardan işlem görüyor. Yatırımcılar, BTC’deki bu yükseliş sinyallerinin kalıcı olup olmadığını merak ediyor. Uzmanlara göre BTC haftalık mum kapanışını 26 bin dolardaki direnç seviyesinin üzerinde yapmayı başarırsa yükseliş hareketini devam ettirebilir.

  Ancak Rekt Capital, BTC’nin bu direncin üzerinde tutunamayacağını belirtiyor. Rekt Capital, BTC fiyatında bu seviyenin geçilememesiyle birlikte 20 bin dolara kadar geri çekilme yaşanmasını bekliyor. BTC haftalık mum kapanışı 11 Eylül Pazartesi günü saat 02.59’da gerçekleşecek. Bu tarihte BTC fiyatının mevcut durumu, gideceği yönü belirleme açısından kritik önem taşıyacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle