Kripto Para

Ripple’dan güçlü savunma, SEC davasını kazanabilir

  Ripple SEC davasında yeni gelişmeler yaşanıyor. SEC ile başlayan dava sürecinden kaynaklı ABD’de ciddi kayıplarla karşılaşan Ripple, 20 mart tarihinde gerçekleştirdiği savunma ile toparlanmaya başladı. Ripple’ın gerçekleştirdiği savunma birçok ünlü isimden olumlu tepki aldı.

  2020 yılının sonunda SEC’nin XRP’nin menkul kıymet olduğu gerekçesi ile Ripple şirketine açtığı davada her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. SEC ve Ripple arasındaki savaşta yeni bir gelişme ise 20 mart tarihinde yaşandı. Ünlü blockchain şirketi yaptığı güçlü savunma ile dava sürecini lehine çevirdi. Ripple şirketinin savunması ile beraber XRP’de yeniden değer kazanmaya başladı. Şirketin davayı kazanma ihtimali kripto para piyasasında da tartışma konusu oldu.

  Ünlü blockchain şirketi Ripple, SEC ile olan davasında XRP’nin gerçek kullanımına yönelik savunma gerçekleştirdi. SEC, XRP’nin menkul kıymet olduğu yönündeki iddialarında ısrarcı olsa da şirketin yaptığı güçlü savunma davada dengeleri değiştirdi. Ripple’ın savunmasının ardından yüzde 10’un üzerinde değer kazanan XRP’nin borsalarda yeniden listelenip listelenmeyeceği ise merakla bekleniyor.

  Ripple savunmasında XRP’nin gerçek kullanımını kanıtladı

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ripple şirketine XRP’nin menkul kıymet olması sebebi ile dava açmıştı. Ünlü blockchain şirketi ise XRP’nin kripto para olduğunu iddia ediyor. Ripple şirketinin XRP’nin menkul kıymet olmadığını göstermesi için ise XRP’nin gerçek kullanımını kanıtlaması gerekiyor. Şirket yaptığı son savunmada XRP’nin gerçek kullanımına ilişkin birçok örnek sundu.

  Ripple şirketi savunmasında ortaklarından XAGO’nun Afrika içinde para transferleri için XRP’yi kullanmasını,  Ripple Asia CEO’sunun Japonya’da çeşitli etkinliklerde bilet ödemlerini XRP ile yapmasını örnek gösterdi. MoneyTap ile ortaklıkta para transferleri için XRP’nin kullanılmasını da örnek gösteren Ripple, XRP’nin gerçek kullanımına ilişkin kanıtlar sundu.

  Ünlü profesör Carol Goforth Ripple’ınj davayı kazanabileceğini iddia etti

  Ripple şirketinin gerçekleştirdiği savunmayı Arkansas Üniversitesi Hukuk Profesörü Carol Goforth değerlendirdi. Ünlü profesör konu ile ilgili açıklamasında Ripple’ın çok net bir savunma yaptığını belirtti. Carol Goforth bu savunma ile Ripple’ın davayı lehine çevirdiğini ve kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle