Kripto Para

BTC madencilik şirketi 2 milyar dolar yatırım aldı

  Kripto para piyasasında satış baskısı devam ederken Bitcoin (BTC) odaklı şirketlere yatırımlar sürüyor. Önde gelen BTC madencilik firması Gridless, Block şirketinin liderlik ettiği yatırım turunda 2 milyon dolar toplamayı başardı…

  Kripto para endüstrisinin FTX olaylarıyla arşa çıkan güven sorunu, piyasa üzerinde olumsuz etki yaratmaya devam ediyor. Dev kripto para şirketlerinin yatırımcıların güvenini sarsacak faaliyetlerde bulunmaları, bu endüstrinin tarihinde gördüğü en büyük kriz ortamına yol açtı. En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatı bu süreçte ciddi değer ve yatırımcı güveni kaybetti.

  Kripto para birimlerindeki düşüş yönlü fiyat hareketleri Bitcoin madenciliğini olumsuz etkiledi. Madencilik firmaları, kazım gelirlerinin yetersiz olması sebebiyle masraflarını karşılayamaz hale geldi. Bu süreçte pek çok kurumsal kripto madencilik şirketi, artan maliyetlere katlanamayarak iflas başvurusunda bulunup tarihe karıştı. 

  Bitcoin Madencilerinin Zor Dönemi

  Kripto paraların uzun bir süredir ayı piyasasında olması, piyasadaki hacmin düşmesine ve değer kaybına yol açtı. Bu süreçte madenciler, ciddi finansal krizler ile boğuşmaya başladı. Sektörün dev isimlerinden Compute North, bölüm 11 iflas koruma başvurusu ile bu alandaki temel problemlerin herkes tarafından fark edilmesini sağladı.

  Bitcoin madencilerinin yaşadığı bu zorlu duruma rağmen bazı kripto para şirketlerinin yoluna emin adımlarla devam etmesi dikkat çekiyor. Kripto para madencilik sektöründeki tüm olumsuz havaya rağmen başarılı faaliyetlerini sürdüren firmalar arasında Gridless de yer alıyor. Doğu Afrika planlaması kapsamında yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanan Gridless kripto sektör temsilcilerinden destek görmeye devam ediyor. 

  Block Destekli Yatırım Turu

  Bitcoin madencilik firması Gridles, kripto para destekçisi olarak bilinen Jack Dorsey’in şirketi Block tarafından yönetilen bir yatırım turuna konu oldu. Sektörde attığı güçlü adımlar ile adından söz ettiren firma, Block ve Stillmark ortaklığındaki yatırım turundan 2 milyon dolarlık fon sağladı. 

  Bitcoin madencilik şirketi Gridless’in bu yatırım desteği, şirketin Doğu Afrika stratejisini açıklamasından sonra geldi. Yapılan duyuruya göre Gridless, Doğu Afrika’nın kırsal topraklarında yeni enerji kaynakları oluşturup bunları BTC madenciliğinde kullanacak. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle