Kripto Para

Ripple SEC’i Topa Tuttu: “Hareket Gerekçelendirilmeli”

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasındaki süreç devam ediyor. Kamuoyuna yansıyan son dakika haberine göre Ripple’dan SEC’e büyük eleştiri geldi. Ripple, SEC’in devam eden davalarla ilgili dahili belgelerin yayınlamasını engelleme girişimlerini eleştirirken SEC’in hareketini gerekçelendirmesi gerektiğini düşünüyor.

  Mahkeme heyetine yazdığı mektup ile Ripple, SEC’i son dönemde belgeler üzerinde sadece avukat-müvekkil imtiyazına atıfta bulunmakla yetindiğini ifade ederek, düzenleyici işlemleri geciktirilmesi için çağrıda bulundu. Eski SEC üyesi Bill Hinman’ın kötü şöhretli bir konuşması ile ilgili dahili konuşmaları yayınlamasının gerekçe gösterildiği bu çağrıda, odak nokta kripto para birilerinin doğası idi.

  SEC Belgeleri Engellemek Mi İstiyor?

  Ripple mektupta, SEC’in davadaki yaklaşımını eleştirirken, hareket tarzını belgeleri engellemeye yönelik olarak değerlendirdi. SEC mahkemeden 20 Mayıs 2022’ye kadar avukat müvekkil ayrıcalığını destekleyen kısa bir cevap vermeleri için izin istemiş, Ripple ve davadaki diğer sanıklar ise komisyonun talebine karşı çıkmıştı. Mektup ile birlikte komisyonun zorlama taleplerine karşı altıncı kez durduklarını hatırlatan şirket, SEC’in gecikme taktikleri uyguladığını ifade ederek eleştirilerini iletti.

  Ripple Hareketin Gerekçelendirilmesini İstiyor!

  Hatırlanacağı üzere mahkeme, SEC müzakere süreci ayrıcalığı itirazını sadece dokuz ayda iki kez bozmuştu. Konu hakkında uzman keşfi sunulmuş olsa da SEC, hala Hinman’ın konuşmasını korumaya çalışıyor. Mektup ile Ripple, SEC’in neden daha fazla brifing talep ettiğini açıklamasını istiyor. Bu talebini haklı göstermesi için SEC’e çağrıda bulunan şirket, bunu da sanıkların dosyalarını inceledikten sonra talep ediyor.

  Ripple’ın üzerinde ısrar ettiği ve SEC’in korumaya çalıştığı eski SEC yöneticisi Bill Hinman, konuşmasında Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olduğunu ilan etmişti. Konuşma şu anda kötü şöhretli olarak eleştirilirken kripto para birimlerinin doğası ve Ripple vakasında tartışılan kilit konuların başında geliyor.

  SEC Siber Birimin Boyutunu İki Kat Artırdı!

  Bir yandan Ripple ile SEC arasındaki dava devam ederken, bir yandan SEC kripto yatırımcılarını çoklu tehditlerden korumak adına oluşturduğu siber birimini güçlendirmeyi sürdürüyor. Bir önceki gün yaptığı açıklama ile birime 20 ek pozisyon eklediğini ilan eden SEC, gelecekte biriminin 50 kişilik bir özel pozisyona sahip olacağını duyurdu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle