Kripto Para

Bloomberg yayınında Musk’ı eleştirdi: “Dengesiz milyarder”

  ABD merkezli finans şirketi Sanders Morris Harris’in CEO’su George Ball, Bloomberg’in konuğu oldu. Ball, Bitcoin’in (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin kısa vadede volatil olabileceğini dile getirdi. Ball’a göre Twitter üzerindeki bazı paylaşımlar, kripto para piyasalarını etkisi altına alabilir.

  Kripto para piyasalarında son günlerde yaşanan sert düşüşler yatırımcıların endişelenmesine neden oluyor. 2021 yılında kripto para piyasalarında en etkin isimlerden biri haline gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter paylaşımları, son günlerdeki fiyat düşüşlerinin en etkili sebebi olarak gösteriliyor. Elon Musk, önce Bitcoin’in fosil yakıt kullanımı ile üretildiğini dile getirerek olumsuz açıklamalarda bulunmuş, ardından Tesla’nın elindeki Bitcoin’leri satabileceğine yönelik sinyaller vermişti. Ardından Musk, spekülasyonlara yer vermemek için henüz BTC satılmadığını belirten bir paylaşımda daha bulundu.

  Elon Musk’ın paylaşımları ile piyasanın sarsılması, kripto paraların volatil yapıda olduğu eleştirilerinin doğruluğunu gösterir nitelikte oldu. ABD merkezli finans şirketi Sanders Morris Harris’in CEO’su George Ball da bu durumu genel çerçevede değerlendirdi. Bloomberg’in konuğu olan Ball, kısa vadede Bitcoin’in ve diğer kripto paraların volatil olabileceğini söyledi. Ayrıca Ball, bazı Twitter paylaşımlarının da kripto para piyasasını etkisi altına alabileceğini ifade etti. Ball’ın dile getirdiği bu sözler, son birkaç günde yaşananları anımsattı.

  Ball Bazı Kişilerin BTC ve ETH Yatırımı Yapmasının Uygun Olabileceğini Düşünüyor

  George Ball, kripto para piyasalarına ilişkin yaptığı değerlendirmelerde, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikasına değindi. Ball, Fed’in para basımlarına devam etmesini ve 6 trilyon dolarlık bilançoya ulaşılmasını vurgulayarak, ekonomideki gidişata dair genel bir tablo oluşturdu. Ball, doların değer kaybedeceği görüşünü öne sürdü. Ball, bu nedenlerden dolayı bazı insanların Bitcoin ve Ethereum (ETH) gibi kripto varlıklarda bir miktar para tutmalarının uygun bir karar olabileceğini belirtti.

  Ball İsim Vermeden Elon Musk’a Gönderme Yaptı

  George Ball, doğrudan isim vermese de Elon Musk’ın Twitter paylaşımlarına da göndermede bulundu. Ball “Eğer dengesiz bir milyarderin tek bir tweeti yüzde 7’lik bir düşüşe neden olabiliyorsa, kripto paralar kısa vadede çok volatil olacaktır” sözlerini dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle