Kripto Para

Twitter CEO’sundan kripto yatırımcılarına kolaylık!

  Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir duyuru yaptı. Kripto para sektörüne yakınlığı ile bilinen ünlü isim, Bitcoin için bir donanım cüzdanı üretme kararı aldığını açıkladı…

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden biri olan Twitter CEO’su Jack Dorsey, yeni paylaşımıyla dikkatleri üzerine çekti. Aynı zamanda Square isimli şirketin sahibi olan Dorsey, Bitcoin için donanım cüzdan üreteceğini açıkladı. Bilindiği üzere BTC kullanıcıları sahip oldukları kripto paraları özel şifrelerini kendileri kontrol ettiği cüzdanlarda saklayabiliyor. 

  Bitcoin kullanıcıları isterlerse bu kripto paralarını başka bir partinin kontrolünde olacak şekilde de saklama hizmetinden yararlanabiliyorlar. Square donanım müdürü Jesse Dorogusker, insanların Bitcoinlerini kendi başlarına saklayabilmelerini sağlamak için yeni bir donanım cüzdanı üreteceklerini açıkladı. 

  BTC Saklamada Kolaylık Sağlayacak

  Bitcoin kripto para biriminin güvenli bir şekilde saklanabilmesi için Square tarafından yeni bir donanım cüzdanı üretilecek. Bu cüzdanın Bitcoin’e ve mobil kullanım avantajlarına uygun olacak şekilde geliştirileceği öğrenildi. Ayrıca cüzdan global çapta dağıtılacak ve coinlerini kendi başına saklamak isteyen kripto para yatırımcılarına kolaylık sağlayacak.

  Cüzdanın güvenli olması için çoklu imza (mutli sig) özelliği ile üretileceği de Square donanım müdürü tarafından açıklandı. Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, geliştirilecek donanım cüzdanları hakkında önemli açıklamalar yaptı. 

  Cash App’e Entegre Edilecek 

  Daha önceden Bitcoin kullanıcıları için donanım cüzdan üretimi hakkında bazı açıklamalar yapan Jack Dorsey, bunlarda güvenlik ve erişilebilirliğin bulunması gerektiğini vurgulamıştı. Kripto para dünyasının ünlü ismi, şirket olarak böyle bir kripto para donanım cüzdanı geliştirme planlarına sahip olduklarını açıklamıştı. Square tarafından geliştirilen BTC donanım cüzdanları Cash App’e entegre edilecek

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle