Kripto Para

8 bin BTC el değiştirdi, piyasa hareketlendi!

  Kripto para piyasalarında Temmuz ayının son günlerinde çok ciddi hareketlilikler yaşanmaya başladı. Dev bankacılık kuruluşu Wells Fargo’nun haberinden sonra bu kez de iki bilinmeyen cüzdan arasındaki 8 bin Bitcoin (BTC) transferi gündeme geldi. Yaşanan gelişmeler Bitcoin’in yukarı yönlü ivmesini destekledi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Mayıs ayında hiç umulmadık seviyelere kadar sert düşüşler yaşadı. Nisan ayında 65 bin dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin, 19 Mayıs’ta 30 bin doları, 22 Haziran’da da 28 bin 800 doları gördü. Bu aşamaların yanı sıra 21 Temmuz’a kadar genel tabloda 30 bin dolar üzerinde kalma mücadelesi veren Bitcoin, son günlerde üst üste gelen haberler ve yaşanan gelişmelerle yukarı yönlü hareketliliklerini hızlandırdı. Wells Fargo’nun kripto para hizmeti vereceğinin ortaya çıkmasından sonra, bu kez yüklü bir BTC transferi gündeme geldi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Wells Fargo Haberi BTC’yi Hareketlendirdi

  Dünyanın en büyük 30. bankası konumunda olan ABD merkezli Wells Fargo bankası, Insider tarafından 30 Temmuz tarihinde verilen habere göre varlıklı müşterilerine kripto para hizmeti sunmaya başlayacak. Banka, daha önce yaptığı açıklamalarında kripto paralara karşı çok sert tavırlar sergilemişti. Yöntemi altında 2 trilyon dolarlık varlık bulunan banka, Aralık 2020 tarihli açıklamasında, 2021’de kripto para alanına girmeyeceğini söylemişti. Bankanın bu sert kripto para tavrı 180 derece değişti.

  8 Bin BTC Aktarıldı

  Wells Fargo haberi tek başına Bitcoin’in yukarı yönlü hareketlenerek 40 bin dolar üzerine çıkmasında etkili ve yeterli oldu. Öte yandan kripto para takip platformu Whale Alert da bu haberden kısa bir süre sonra yüklü bir BTC transferi tespit etti. İki bilinmeyen cüzdan arasında gerçekleştirilen transferde cüzdanlar arasında 8 bin BTC aktarıldı. İşlem yapıldığı sırada işlemin boyutu 325 milyon dolara denk geliyordu.

  İşlemi Kurumsal Şirketlerden Biri Yapmış Olabilir

  Yapılan transfer işlemindeki cüzdanlardan en az birinin, bir kurumsal şirket portföyüne ait olabileceği düşünülüyor. Öte yandan geçtiğimiz günlerde, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yaklaşık 30 bin Bitcoin’i farklı bölgelerdeki şubelerine dağıtmıştı. Bu işlemin de buna benzer bir işlem olabileceği tahmin ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle