Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 6 Mayıs 2021

  Kripto para piyasasında hareketli bir gün yaşanırken bazı altcoin fiyatlarında ciddi yükselişler görüldü. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kademeli yükselişine devam etse de yüksek volatilite sebebiyle çalkantılı bir grafik çiziyor. Son dönemde fiyat rekorları kıran Binance Coin (BNB) ile Dogecoin (DOGE) fiyatındaki düşüş de yatırımcılarını şaşırttı.

  6 Mayıs Perşembe gününde Bitcoin ve önemli altcoinlerde yaşanan gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin’e olan kurumsal ilgi hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Latin Amerika merkezli fintech şirketi MercadoLibre, bilançosunda BTC bulundurduğunu duyurdu. Almanya’nın finansal piyasa düzenleyicisi BaFin, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaki Binance borsasını bir kez daha uyardı. 

  Kripto para veri analiz şirketi Cryptoquant’ın raporuna göre Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesine katılan hisselerde ciddi artış görüldü. Bu gelişmede özellikle Ethereum fiyatının son dönemde rekor kırmasının etkili olduğu faktörü üzerinde duruldu. Bitcoin'in en büyük madencilik havuzlarından biri olan F2Pool'un kurucu ortağı Chun Wang, Çinli madencilerin ilk defa toplam hash oranının yarısından azına indiğini gördüğünü belirtti.

  Bugün SEC ve Ripple arasında kapalı bir oturum gerçekleşeceği için çıkacak kararın XRP fiyatı için önemli olduğu düşünülüyor. Coinbase kripto para borsası ABD’de kurulacak bir Bitcoin borsa yatırım fonunun sektör adına muhteşem bir katkı sağlayacağını ifade eden açıklamada bulundu. PayPal’ın kripto para ödemelerini kabul etmesinin firmaya çok büyük kazançlar ve faydalar sağladığı ifade edildi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  6 Mayıs gününde Bitcoin fiyatında yatay seyir devam ederken borsalardan gelen verilere göre yüzde 0.57 oranında kayıp görülüyor. Bitcoin fiyatı 57.227 dolar seviyesinden işlem görüyor. Altcoinlerde ise Ethereum fiyatı yüzde 7.90 oranında artış gösterdi ve 3.571 dolar seviyesine kadar çıkmayı başardı. 

  Lider altcoin fiyatındaki hızlı yükseliş önde gelen altcoin projelerini de peşinden sürükledi. Borsadan gelen verilere göre günün en çok kazandıran altcoin projesi yüzde 18 oranındaki yükselişle Cardano (ADA) oldu. Bunun dışında XRP ve Bitcoin Cash (BCH) de yatırımcılarının yüzünü güldürdü. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle