Kripto Para

Resman açıklandı: Bitcoin ile Tesla araç alınabilecek

  Tesla şirketinin kurucusu Elon Musk Bitcoin ile ilgili yeni açıklama yaptı. Musk Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirdiği açıklama ile Tesla araç satışlarında Bitcoin kullanılacağını duyurdu. Ünlü CEO’nun açıklamasının ardından Bitcoin yeniden yükselişe geçti.

  Elektrikli araç üreticisi şirket Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Bitcoin’i desteklemeye devam ediyor. Tesla şirketi ocak ayında yaptığı 1.5 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı ile uzun süre gündemde kalmıştı. Şirketin CEO’su Elon Musk ocak ayında Tesla’nın Bitcoin’e yatırım yaptığını ve yakın zamanda da Bitcoin’in ödeme yöntemi olarak kullanılmaya başlayacağını belirtmişti. Musk’ın ocak ayında yaptığı açıklamaların ardından Bitcoin yüzde 14’ten fazla değer kazanmıştı. 

  Tesla şirketi şubat ayının başında Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kullanmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bildiride bulunmuştu. Şirketin bu hamlesi ile ilgili yeni açıklama yine Elon Musk’tan geldi. Musk sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile artık Tesla marka araç satışlarında ödemelerin Bitcoin ile alınabileceğini açıkladı. Bu gelişme ile lider kripto para birimi Bitcoin yeniden yükselişe geçti.

  Tesla araç alımlarından kazandığı Bitcoin’leri rezervine ekleyecek

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in en büyük destekçileri arasında yer alan Elon Musk gerçekleştirdiği yeni açıklama ile Tesla araç satışlarında Bitcoin’in ödeme yöntemi olarak kullanılmaya başlandığını belirtti. Şirket internet üzeri satışlar için Bitcoin’i ödeme alternatifleri arasına ekledi. Bitcoin ile yapılacak alımlarda açık kaynaklı bir yazılımın kullanılacağı da belirtildi. Tesla şirketi şuan için ABD’de verilecek bu hizmetin ilerleyen dönemlerde diğer ülkeler içinde geçerli olmasını hedefliyor.

  Ocak ayında Bitcoin yatırımı ile gündeme gelen şirket, Tesla araç satışlarından elde ettiği geliri itibari paraya dönüştürmeyecek. Şirketin araç satışlarından elde ettiği kripto paraları da Bitcoin rezervine ekleyeceği açıklandı. Bu gelişme kripto para piyasasında büyük yankı uyandırdı.

  Elon Musk’ın tweeti ile Bitcoin yükselişe geçti

  Elon Musk’ın Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul ettiklerini açıklaması üzerine Bitcoin fiyatında da yükseliş gerçekleşti. Lider kripto para birimi bu haberin etkisi ile değerini katlamaya başladı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle