Nesiller arası servet transferinin kazananı BTC olacak

  Washington merkezli analitik firması tarafından yapılan araştırma Bitcoin yatırımlarının son 3 yılda 3 katına çıktığını gözler önüne serdi. Y kuşağının eski nesillerden 68 trilyon dolar miras alacağı ve bunun Bitcoin için çok faydalı olacağı belirtildi…

  2021 yılında tarihin en büyük Bitcoin (BTC) boğa koşusunun yaşanması, kripto para sektörünü ana akım haline getirmeye başladı. Kurumsal ilginin giderek artmasının yanı sıra kripto para birimlerinin fiyatlarını arttırması, daha fazla yatırımcı çekmesine yol açtı. BTC yatırımlarına bakanlar sadece büyük yatırımcılar olmadı ve küçük portföy sahipleri de geleneksel yatırım tercihlerini değiştirdi. 

  Washington merkezli analitik firması Gallup tarafından araştırmada BTC yatırımı yapanların sayısında ciddi bir artış olduğu ortaya çıktı. ABD’de geleneksel yatırım araçlarında 10 bin dolardan fazla tutan yetişkinlerin BTC yatırımları hız kazandı. Bitcoin’in yavaş yavaş benimsenmesinin arttığını ve ana akıma girdiğini gösteren bu veriler dikkat çekti.

  Kripto Para Yatırımında Z Kuşağı

  Genç ve yaşlı kripto para yatırımcıları arasındaki eşitsizlik şaşırtıcı görülmüyor. Z kuşağı, risk alabilecekleri ve yeni teknolojiyi daha fazla kucaklayabilecekleri bir nokta olarak kripto paraları benimsiyor. BTC ve diğer kripto para yatırımlarında en hevesli kişiler olarak Z kuşağı gençleri görülüyor.

  2008 yılında mali krizi sebebiyle pek çok yatırımcının yatırım tercihlerinde değişiklik oldu. Mevcut finans ve bankacılık sistemlerine olan güvenini korumak için mücadele eden yatırımcılar, kripto para yatırımlarına heves etmeye başladı.

  Tarihin En Büyük Servet Transferi

  Araştırma şirketi Gallup’un raporlarına göre Y kuşağı, kripto para yatırımına uzak olan eski nesillerden 68 trilyon dolarlık miras alacak. Bu miras, tarihte en büyük nesiller arası servet transferi olarak büyük önem taşıyor. Uzmanlar, yaşlılardan gençlere aktarılacak servetin Bitcoin yatırımı için faydalı olacağını düşünüyor.

  Mevcut durumda popülaritesi giderek düşen altın ve hisse senetleri yerine kripto para yatırımları hızla büyüyor. Y kuşağı ve Z kuşağının geleneksel olmayan bankacılık hizmetlerine kayması, bu servetin gideceği adresi de gösteriyor. Servetin büyük bir kısmının Y ve Z kuşağı etkisiyle BTC’ye akabilir

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle