Rekor kıran ETH için sıradaki hedef kaç dolar?

  En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) uzun bir aradan sonra 4 bin dolar seviyesinin üzerini test etti. ETH fiyatının son yılların rekorunu kırmasıyla birlikte yatırımcılar, yükselişin hangi seviyeye kadar devam edeceğini merak ediyor.

  Mart ayına hızlı başlangıç yapan Ethereum fiyatı 4 bin dolar seviyesini aştı. Kripto para piyasası genelinde takip edilen ralli, ETH fiyatında son yılların rekor seviyesini getirdi. Son 2 yıldır görülmemiş seviyelere ulaşan ETH’de yükselişin devam edip etmeyeceği merak konusu oldu.

  ETH’nin 4 bin dolar seviyesinin üzerine çıkıp psikolojik direnç seviyesini aşmasıyla birlikte kâr satışları geldi. Bir miktar geri çekilen ETH’nin güncel piyasa değeri 472 milyar dolar civarındayken 3 bin 900 dolar seviyesinin üzerinde fiyatlanıyor. Popüler kripto para analisti CrediBull Crypto, ETH grafiğindeki son durumla ilgili değerlendirmede bulundu.

  ETH Fiyatı 5 Bin Dolara Yükselir Mi?

  Anonim analist, ETH yatırımcısını heyecanlandıran açıklamalar yaptı. Uzmana göre BTC tüm zamanların en yüksek seviyesini aştıktan sonra Ethereum’da da büyük yükselişler göreceğiz. Analist, şu anda ETH’de kâr satışlarının geleceği beklentisiyle büyük bir yatırımcı kitlesinin 3 bin 600 – 3 bin 700 dolar seviyesinden alım yapmaya hazır olduğunu söyledi.

  Öte yandan CrediBull, ETH talebinin çok güçlü olduğunu belirtirken, böyle bir geri çekilme senaryosunun hemen gerçekleşmeyeceğini söyledi. Analist, ETH fiyatında ciddi bir alım fırsatı vermeden önce yüzde 25 veya daha fazla artarak 5 bin doların fiyatlanabileceğini belirtti. 2024 yılında Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösteren ETH’de tüm sinyaller pozitif görünüyor.

  Dencun Güncellemesi Fiyatlanmaya Başladı

  Son 7 gün içinde rekor üstüne rekor kıran BTC haftalık olarak yüzde 10 kazanç elde etti. ETH ise bir haftalık dönemde yüzde 15 civarında değer kazanarak yatırımcısının yüzünü güldürdü. Uzmanlar, Ethereum ağına önemli katkılar sunması beklenen Dencun güncellemesinin yaklaştıkça fiyattaki artışın devam edebileceğini belirtiyor.

  Gelecek hafta Ethereum blok zincirinde uzun zamandır beklenen Dencun güncellemesi tamamlanacak. Ağın daha işlevsel hale gelmesi için önemli iyileştirmeler içeren bu güncelleme, Layer 2 ağlarında işlem maliyetlerini azaltacak. Artan aktivite ve tüketici ilgisiyle birlikte ETH fiyatının da olumlu etkilenmesi bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle