Kripto Para

PayPal stablecoin mi çıkaracak? Ava Labs iddiası dikkat çekti

  Finans dünyasının en büyük şirketlerinden PayPal’ın kripto para dünyasına olan ilgisi biliniyor. Dev ödeme şirketi, Bitcoin ve diğer kripto paralar için alım satım hizmeti verdikten sonra şimdi de stablecoin iddialarıyla gündeme geldi…

  Kripto para basınında geniş yankı bulan haberlere göre ödeme devi PayPal, stablecoin işine girmeyi planlıyor. Son dönemde kripto para dünyasında adından sık sık söz ettirmeyi başaran şirketin şimdi de stabil kripto para (stablecoin) çıkarma hazırlığında olduğu iddia edildi. Bu iddialar kripto para topluluğunun da dikkatinden kaçmadı. 

  Stablecoin geliştirmek için bu sektörde faaliyet gösteren bazı önemli firmalar ve kripto para protokol geliştiricileri ile görüşmeler yapan PayPal tüm dikkatleri üzerine çekti. Edinilen bilgilere göre PayPal’ın böyle bir kripto parayı piyasaya sürmek için üçüncü taraf bir şirketle ortaklık kurmaya hazırlandığı biliniyor.

  Avalanche ile Ortaklık İddiaları

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı Avalanche blok zincirini geliştiren Ava Labs şirketinin PayPal ile ortak olacağı iddiaları kripto para basınında geniş yankı buldu. Şirketin stabil kripto para çıkarmak için birlikte görüşmeler yaptığı ortaya çıktı. Ancak her iki şirketten de bu görüşmeler hakkında net bir açıklama yapılmadı. 

  İki şirketin stablecoin çıkarmak için birlikte görüştükleri iddiaları, ismini vermek istemeyen bir PayPal sözcüsü tarafından da yalanlanmadı. Sözcü, şirketin dijital paraların potansiyelini, dijital finansal hizmetler altyapısının nasıl geliştirilebileceğini araştırma sürecinde olduğunu aktardı.

  PayPal’dan Stablecoin Hamlesi

  Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan PayPal yetkilisi, kripto para piyasasında da yeni heyecanlar yaratan şu ifadeleri kullandı: “Yeni nesil finansal sistemleri şekillendirmek için dünya çapında düzenleyiciler ve endüstri ortaklarıyla çalışan küresel bir şirketiz. Bu sebeple bu hedefleri mümkün kılan teknolojilerle ilgili sık sık görüşmelerde bulunuyoruz.”

  Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden biri olan ABD merkezli PayPal firmasının kripto para dünyasına olan ilgisi yakından takip ediliyor. Dev firma, geçtiğimiz dönemde Bitcoin (BTC) başta olmak üzere pek çok kripto para satın alma yöntemlerini devreye sokmuştu

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle