Kripto Para

Reddit kendi NFT platformunu mu oluşturuyor?

  Gün geçtikçe büyüyen NFT (non fungible token) sektörüne, son olarak sosyal medya platformu Reddit’in de katılacağı iddia edildi. Greenhouse’un iş ilanında Reddit’in bir NFT platformunu hayata geçireceğine ilişkin işaretler bulunuyor.

  Kripto para piyasalarındaki büyümeye paralel olarak 2021 yılında benzersiz bir büyüme elde eden NFT (non fungible token / değiştirilemez token) sektörüne yönelik büyümeler gün geçtikçe devam ediyor. Dev kripto para borsaları ve dev sosyal medya platformlarının bu alana yönelik attığı adımlar sıklaşırken, bu kez de bir başka dev sosyal medya platformu Reddit’in NFT sektörüne gireceği iddia edildi. Twitter ve Facebook’un ardından, Reddit’in de NFT’leri desteklemeye başlayacağı iddiaları, kripto para piyasalarında heyecanı da arttırdı.

  İş İlanına Göre Reddit Arka Uç Mühendisi Arıyor

  Ortaya çıkan iddialar ve ipuçlarına bakıldığında, Reddit’in de bir NFT platformu geliştirmesi için işe alım yapabileceği görülüyor. Greenhouse iş ilanına göre Reddit bir arka uç mühendisi arıyor. İlanda “Milyonlarca kullanıcının NFT destekli dijital ürünleri oluşturması, satın alması, satması ve kullanması” gibi işlerden sorumlu olacağı ifade ediliyor. Söz konusu işin tanımında ayrıca arka uç mühendisinin en az 5 yıllık deneyiminin olması isteniyor. Ayrıca iş tanımında “Yüksek yük altında çalışan karmaşık dağıtık sistemler tasarlama ve uygulama” becerilerinden de söz edildiği görülüyor.

  İş İlanında Ne Yazıyor?

  Greenhouse’un iş ilanında “NFT’lerde fark ettiğimiz bir durum varsa, onların da katılım ve aidiyet duygusu oluşturma konusunda inanılmaz bir güçleri olduğudur” ifadeleri dikkat çekiyor. Söz konusu ilanda şu ifadeler yer alıyor:

  “Her yeni NFT projesinde, aktif bir topluluk ortaya çıkıyor. Günümüzün en büyük içerik oluşturucularının ve markalarının hayranları, artık dijital ürünleri doğrudan onlardan satın almak, onları desteklemek, özel erişim elde etmek ve onlarla daha büyük bir bağ duygusu hissetmek için akın ediyor. Zamanla bunun daha fazla büyüyeceğine ve NFT’lerin en sevilen içerik oluşturucuları ve toplulukları desteklediği konusunda merkezi bir rol oynayacağına inanıyoruz.”

  Reddit ve Kripto Paralar

  Reddit, kripto para piyasalarında özellikle Dogecoin’in (DOGE) muazzam derecelerde elde ettiği değer artışlarında oynadığı aktif rol ile tanınıyor. Yıllardır kripto para kullanıcılarını bir araya getiren bu platformda kullanıcılar öte yandan ödül kazanmak için belli içerik yayınları yaparak da Reddit platformunun “Topluluk Puanları” (kripto para benzeri internet token’ları) kazandılar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle