Kripto Para

Reddit kurucusu da ETH yatırımcısı!

  Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Reddit, son dönemlerde kripto para piyasasına yön veren aracı bir platform oldu. Reddit platformunun kurucu ortaklarından Alexis Ohanian da kripto paralara uzak olmadığını bir kez daha yaptığı açıklamalarla gösterdi. Ohanian açıklamasında Ethereum (ETH) yatırımcısı olduğunu da doğruladı.

  Reddit, yıllardır dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olarak faaliyet gösteriyor. Twitter ve bir forum sitesi benzeri olan Reddit, 2021 yılında kripto para piyasalarının bu denli popüler olmasında da aslında bir bakıma önemli bir rol oynadı. Bilindiği gibi WallStreetBets isimli topluluk oluşumu, Reddit’te bir araya geldi.

  Reddit, Dogecoin ve Kripto Para Sektörü

  Ardından bu oluşum finans sistemlerine el atmaya başladı ve sonunda Dogecoin’e (DOGE) de dokundu. DOGE, oluşumdan aldığı destekle 1 günde %1.000 oranında değer kazandı. O tarihten sonra Elon Musk, başta DOGE olmak üzere kripto para piyasalarında en etkili isimlerden biri haline geldi. Ayrıca Dogecoin’in meşhur köpeğinin, Ekim 2013’te Reddit’te bir “meme” (MEM) haline geldiği de biliniyor. Dogecoin bu kültürün bir parçası olarak ortaya çıkmıştı.

  Öte yandan Reddit platformunun kripto para sektörüne zaten uzak olmadığı da biliniyor. Platformun kurucu ortaklarından Alexis Ohanian da kripto para sektörüne uzak olmadığını daha önce göstermişti. Ohanian, bu kez açıklamalarında kripto para sektöründe düşünüldüğünden daha etkin olduğunu gösterdi.

  Alexis Ohanian: “ETH Ağında İlginç Şeyler Oluyor”

  Alexis Ohanian, CNBC’de Squawk Box programına konuk oldu. Ohanian, programda MEM kültürü ve yatırımlarıyla ilgili konuştu. Ohanian, bu kez bir Ethereum (ETH) yatırımcısı olduğunu açıkladı. Kripto para sektörüyle ilgili olduğunu dile getiren Ohanian, en büyük yatırımının da ETH olduğunu söyledi. Ohanian, ayrıca ETH ağında da “ilginç şeyler” olduğunu ifade etti.

  Ohanian Neden ETH Tarafında Yer Aldığını Açıkladı

  Ohanian, açıklamalarında ETH ağında işlerin kızışmaya başladığını ve bir şeylerin gelişme sürecinde olduğunu vurguladı. Ayrıca ünlü isim, Ethereum’un kanıtlayacak çok fazla şeyi olduğunun da altını çizdi. Alexis Ohanian, kendisinin ETH tarafında olduğunu net şekilde gösterdi. Ohanian, bu seçiminde NFT gibi birçok koleksiyon ürününün ETH ağı tabanlı olmasının önemli etken olduğunu söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle