Kripto Para

Rapora göre ADA coin teknolojisi ETH'den üstün

  Weiss Ratings tarafından yayınlanan son rapora göre Cardano’nun teknolojisi Ethereum’dan daha başarılı gösterildi. Cardano’nun sahip olduğu teknoloji mükemmel olarak tanımlanmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti…

  Kripto para sektöründe derecelendirme kuruluşu olarak bilinen Weiss Ratings son raporunda altcoin yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başardı. Uzmanların son raporundaki verilere göre Cardano’nun teknolojisi Ethereum’dan daha üstün çıktı. Cardano teknolojisine “mükemmel” notu verilirken Ethereum teknolojisi ise “iyi” not aldı.

  Şirketin dijital varlık odaklı yan kuruluşu olan Weiss Crypto’ya göre, Ethereum genel olarak A- notu almayı başardı. Bu rapora göre altcoin benimsenmesinde Ethereum lider seviyede yer alırken pazar performansında da ikinci basmağı aldı. Bitcoin ise B derecesi ile ikinci sırada yer alırken hemen ardından B- not ile Stellar ve Cardano geldi. 

  Kripto Para Derecelendirme Raporu

  Weiss Ratings kripto sektöründe yaptığı derecelendirmede, Ripple, Litecoin, Zcash, Dash, Monero ve Dogecoin gibi kripto paraların tümüne C+ notunu verdi. Rapor sonucuna göre altcoin yatırımcılarının gözünden kaçmayan ifade, Dogecoin’in teknolojisinin ‘çok zayıf’ olarak derecelendirilmesi oldu.

  Birkaç hafta önce teknolojilerini geliştirmek ve ödemelere uygun hale getirmek için Elon Musk ile yıllardır çalıştıklarını açıklayan DOGE geliştiricileri bu sıralamadan memnun kalmadı. Dogecoin skorunun oldukça zayıf seviyede belirlenmesi DOGE topluluğu tarafından da tepki çekti. 

  Cardano Teknoloji ve Pazar Performansında Üstün

  Derecelendirme sonuçlarının yer aldığı raporda, Cardano teknoloji ve pazar performansı bakımından Ethereum’un üzerinde yer almayı başardı. Cardano ve Ethereum arasında uzun bir süredir devam eden rekabeti körükleyen bu rapor, kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  Cardano, Polkadot gibi diğer blok zincirlerle birlikte “Ethereum katili” olarak tanımlanman projeler arasında zirvede yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde kripto para topluluğuna açıklamalarda bulunan Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson gerçekleştirdiği röportajda ADA’yı daha iyi yapan nedenlere dikkat çekmişti. Cardano’nun otomatik düzenleme yapması, merkezi olmayan kimliği entegre etmesi gibi özellikleri dikkat çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle