Kripto Para

BSC işlem sayısında büyük düşüş! BNB'de ne oluyor?

  Binance Smart Chain’de (BSC) üzerinde gerçekleşen günlük işlem sayısında yüzde 60 oranında düşüş yaşandı. Bu sayıda düşüş olmasına rağmen BSC’deki benzersiz ağ sayısının artması dikkatlerden kaçmadı…

  Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerindeki günlük işlem sayısının düşüş yaşaması kripto para yatırımcılarını da meraklandırdı. BSC ağındaki günlük işlem sayısı, geçtiğimiz ay 11.383 milyonluk zirvesi ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti. BSC’deki bu seviyeden hesaplama yapıldığında son verilere göre yüzde 60 oranında düşüş yaşandığı görüldü. 

  Öte yandan BSC’deki günlük işlem sayısında yaşanan düşüşe rağmen ağ üzerindeki benzersiz adreslerin sayısı her geçen gün artıyor. Ağın mevcut verilere göre 78 milyondan fazla farklı hesaba ev sahipliği yaptığı biliniyor. Binance Smart Chain ağındaki benzersiz adreslerin giderek artması, ağın popülerliğini de gözler önüne seriyor.

  Binance Coin (BNB) Balinaları Artış Yaşadı

  BSC ağındaki günlük aktif adreslerin sayısında mayıs ayının ortasından bu yana ciddi bir düşüş yaşanıyor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen aynı dönemde Binance Coin (BNB) balina sayısı da artış gösterdi. BNB kripto para biriminin balinaları, piyasadaki sert düzeltme hareketlerini de fırsat bilerek büyümeye devam etti.

  Santiment kripto para veri analiz firmasının son raporuna göre BNB balinalarının sayısı mayıs ayında bin 86 adetle sınırlı kalmıştı. Güncel verilere göre üzerinde bin veya daha fazla Binance Coin bulunduran adreslerin sayısı bin 161 adede ulaştı. Santiment analistleri tarafından paylaşılan bu veri, BNB balinalarının sayısındaki artışı gözler önüne serdi.

  Binance Coin Yakımı Yaklaşıyor

  Binance kripto para borsası, yerel kripto para birimi olan BNB üzerinde 3 ayda bir kripto para yakma işlemi gerçekleştiriyor. Kripto para piyasasında özellikle altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği BNB için son kripto para yakma işlemi nisan ayı başlarında gerçekleştirilmişti.

  Ocak ve mart dönemini kapsayan BNB yakma işlemi 15. kripto para yakım süreci olarak yatırımcılar tarafından takip edildi. Bu yüzden hesaplama yapıldığında 16. BNB yakma işleminin Temmuz ayında gerçekleştirilmesi planlanıyor. BNB balinalarındaki artış ve BNB’nin nisan ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması göz önüne alındığında yakım işlemi yakında gerçekleşebilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle