RAMP Token Nedir? RAMP Coin Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda merkeziyetsiz finansal işlemler ve stablecoin basımı ile yakından ilgilenenlerin takibindeki RAMP Token hakkında bilgiler sunacağız. RAMP token nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları, proje amacı, gelecek fiyat tahmini nedir sorularına cevap bulmaya çalışacağız.

  RAMP Token Nedir?

  RAMP Token, Ethereum sahibi olmayan yatırımcıların ETH platformunda token stake edebilmelerini sağlayan projenin yerel kripto parasıdır. RAMP DeFi protokolünün benimsenmesini yükseltmek için hazırlanan bir protokol, RAMP Token ise aynı amaçlı kripto paradır. RAMP Token sahipleri Ethereum’un her işlemi ile etkileşime geçebilir ve kazançlarını yükseltebilirler. RAMP Token aynı zamanda teminatlandırma üzerinden pasif gelir kazanç imkanını da veren bir token’dır.

  RAMP Coin Yorum

  RAMP Token projesinin amacı DeFi işlemlerinin daha yüksek oranda benimsenmesini sağlamak ve elinde ETH olmayanlara da merkeziyetsiz finansal işlem imanı sunmaktır. Bu yüzden RAMP Token sahipleri, ERC-20 altyapısında olmayan blok zincirlere ait stakelerini, Ethereum blok zincirde piyasaya sürülmüş olan rUSD stablecoin ile teminatlandırabilirler. Bu sayede likidite üzerinden aynı anda birden fazla getiri akışını sağlarlar. RAMP Token projesinin temel hedefi dijital varlıklar ile merkeziyetsiz işlemde sermaye verimliliğini maksimize etmektir. Proje hakkında diğer bilgileri https://docs.rampdefi.com/rampdefi/ adresindeki Whitepaper’dan öğrenebilirsiniz.

  RAMP Token Geleceği

  RAMP Token geleceği hakkında yorum yapan analistler, onun değer kazanımına gidebileceğini belirtiyorlar. Analistlere göre RAMP Token oldukça ideal bir işlem hacmine sahip. Uzmanların yorumlarına göre, bu işlem hacmi onun değer kazanımı ile avantaja dönüşebilir. Analistler RAMP Token projesinin likidite havuzları ile de kullanıcılara fırsat sunduğu açıklıyorlar. RAMP Toeken’ın DeFi’nin likidite havuzlarında kullanılmak için eUSD’ye çevrilebildiğini yorumlarına eklemişler. Analistler RAMP Token’ın 2021 sonunda 0.30 dolar seviyesine çıkabileceğini açıklıyorlar. 

  RAMP Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 RAMP fiyatı %ramp+try% TL. Döviz cinsinden ise %ramp+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, RAMP 24 saatte %ramp+yuzde%.

  RAMP Token’ın fiyatı yatırımcılarından gelen alım taleplerine göre şekillenen arza bağlı olarak değişebilir. Ek olarak kripto para piyasası volatilitesi de RAMP Token fiyatında anlık değişim meydana getirir. Fiyat bilgisizliğine bağlı olarak yanlış bir yatırım pozisyonu açmamak için RAMP Token güncel fiyatı takip edilmelidir.

  RAMP Token Nasıl Alınır?

  RAMP Token almak için atılması gereken adımlar:

  • 1. Adım: RAMP Token’ın satışta olduğu Binance, Uniswap, Gate.oi, FTX borsalarından seçilene erişim gerçekleştirilmelidir.
  • 2. Adım: Borsanın hesap açılış sekmesine ulaşılıp, görülen kimlik tanımlama adımları tamamlanarak hesap oluşturulur.
  • 3. Adım: Bu hesaba borsanın para yatırma işlem sekmesinden yardım alınarak para transferi yapılmalıdır. 
  • 4. Adım: Hemen ardından borsadan, RAMP Token paritesinin görüntülenebileceği satın alma işlem sayfasına girilmelidir. 
  • 5. Adım: Satın alma alnında görülen o andaki fiyat üzerinden yada daha uygun fiyat girişinden RAMP Token alım emri girilir.
  • 6. Adım: Satın alınan tokenlar kripto para borsasına bağlı sanal cüzdanda veya daha güvenlik saklama sunan donanım cüzdanda muhafaza edilebilir.

  Aşamaların doğru biçimde izlenmesi ardından satın alma işlemi tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  RAMP Token avantajları şunlardır:

  • Merkeziyetsiz Finanstan Getiri: RAMP Coin sahipleri DeFi protokolde token staking yaparak yeni tokenlar kazanabilirler. Diğer yandan kredi ihtiyacı olanlara ağda kedi sağlayarak faiz kazancı elde edebilirler.
  • Hız: RAMP Coin sahipleri takas ve cüzdanlar arası sınır ötesine transferde düşük masraf ödemenin yanında dakikalar içinde işlemleri tamamlama şansına sahiplerdir. 
  • ETH Varlıksız Staking: ETH kripto para birimine sahip olmayanlar RAMP Token sahipliği ile Ethereum üzerinden token kilitleme ve pasif gelir elde etme şansı bulurlar. 

  Dezavantajları Ne?

  RAMP Token dezavantajları:

  • Sabit Coin Basımında Teminat: RAMP Token sahipleri sabitcoin basabilirler. Ancak bu işlem için ERC20 tokenlardan herhangi birini RAMP’ın eUSD likidite havuzunda teminat olarak tutmaları gerekir. 
  • Saldırı Riski: RAMP Token çevrimiçi sanal cüzdanlarda ağda oluşabilecek saldırı riskleri altındadır. Bu riskin ortadan kalkması için donanım cüzdanda RAMP Token saklamak tercih edilir. 

  Sonuç

  RAMP Token analistlerin artış yönünde tahmin verdikleri kripto paralar arasındadır. DeFi ekosistemine dahil olan RAMP protokolünün yerel kripto parası olan RAMP Token, ETH sahipliği olmayanlara staking imkanı sunar.

  Fiyat tahminlerini gelecekte tabloya yansıtabilir ise, yatırımcılarına kar sunabilir. Token olarak hem ETH hemde BSC ağında işlem göre RAMP, işlem hacmi geniş kripto para borsalarında da bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle