IOTA (MIOTA) fiyatındaki yükselişin perde arkası

  Bitcoin fiyatında görülen rekor tazelemesinin ardından pek çok altcoin de yükseliş rallisine katıldı. Bunlar arasında yer alan IOTA (MIOTA) fiyatını 1 dolara kadar çıkartmasıyla yatırımcısını sevindirdi…

  Son 1 haftada yükselişini 3 haneli rakamlara ulaştırmayı başaran IOTA (MIOTA) fiyatı, hızlı yükselişi ile altcoin yatırımcılarının dikkatini çekti. Güncel piyasa değerini 2.6 milyar dolar seviyesine kadar çıkartan IOTA (MIOTA), haftalık bazda yükselişini %112 yaptı. Kripto para uzmanları, bu altcoinin fiyatındaki yükselişin perde arkasını inceledi.

  IOTA 2.0 (Coordicide) hayata geçmeden önce ağın tamamen hazırlanması için yapılan Chrysalis güncellemesi, fiyatları yükselten en büyük gelişme olarak öne çıktı. Ağustos ayında ilk aşamasını tamamlayan güncelleme, ikinci aşamayı başarılı bir şekilde sürdürüyor. Aralık ayında başlayan ikinci kısım güncelleme sürecinde IOTA’da işlem hızı, güvenlik gibi konularda gelişmeler yaşandı.

  IOTA (MIOTA) Gelişmeleri Fiyatı Yükseltti

  Bu güncelleme ile ölçeklenebilirliğin artması ve merkeziyetsiz finans uygulamalarının ücretsiz hale gelmesi gibi hedeflere ulaşılacak. Bunun dışında IOTA (MIOTA) fiyatını yeni rekora kavuşturan bir diğer gelişme de zincir dışı verilerin IOTA ağında bulunan merkeziyetsiz uygulamalar olarak açıklandı.

  Buna göre akıllı sözleşmelere iletilmesi için ağ üzerinde oracle kullanılacak. Bilindiği üzere oracle on-chain ve off-chain sistemler arasında köprü kurarak hizmet veren bir sistem olmasıyla dikkat çekiyor. Bu sistem sayesinde IOTA ağındaki işlemlere ait veriler daha verimli depolanabilecek ve ağ işlemleri gerçek zamanlı görüntülenebilecek.

  MIOTA Fiyatı Yükselişine Devam Eder Mi?

  IOTA; Güney Kore, Güneydoğu Asya ve Avrupa’da yapılacak olan akıllı şehir projeleri için Güney Kore Vakfı Observer ile anlaştı haberi de piyasaya damga vurdu. MIOTA fiyatı bu haberle birlikte hızlı yükselişini sürdürerek 1 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

  Son 24 saat içinde %30 oranında değer kazanan MIOTA fiyatı, kripto para yatırımcısını sevindirdi. MIOTA güncel işlem hacmi 324 dolar seviyesinde görülüyor. Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre MIOTA fiyatında son 30 gün içinde %161 oranında artış yaşanması dikkatlerden kaçmadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle