Kripto Para

Popüler rock grubunun solistinden özel NFT projesi

  İngiliz rock müzik efsanesi Muse’un solisti Matt Bellamy de NFT sektörüne giriş yaptı. Ünlü sanatçı Jeff Buckley’in gitarıyla kaydettiği şarkıyı NFT olarak yayınlayarak sektörde büyük heyecan yarattı. 

  Rock müziğin en popüler isimlerinden biri olan Muse grubunun solisti ve gitaristi Matt Bellamy, NFT dünyasına adımını attı. Bellamy, “Cryosleep” isimli EP’sinden 3 parçayı NFT olarak hazırladı ve açık arttırma ile piyasaya sürdü. Bu gelişme kripto para destekçilerini de heyecanlandırmaya yetti.

  Matthew Bellamy, NFT olarak yayınladığı 3 parçadan 1 tanesini 1997’de hayatını kaybeden efsane müzisyen Jeff Buckley’e adadı. Ünlü sanatçının ruhunu yaşatmak adına onun gitarı ile parçayı kaydeden Bellamy böylelikle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 

  Özel NFT Açık Arttırmaya Çıktı

  Popüler İngiliz rock müzik grubu Muse’un solisti Matt Bellamy, “Cryosleep” isimli EP’nin bir parçasını NFT olarak piyasaya sürdü. Ünlü NFT müzayede platformu Cryptograph’ta açık artırmaya çıkan bu parça kısa sürede büyük ilgi gördü. Bellamy’nin bu hamlesi kripto para basınında da geniş yankı buldu. 

  NFT olarak açık arttırmaya sunulan üç parça “Guiding Light”, “Tomorrow World” ve “Unintended”in 38 saniyelik versiyonu yer alıyor. Bu parçalar arasında ilki, efsane müzisyen Jeff Buckley’in hafızalardan çıkmayan albümü Grace’i kaydederken kullandığı gitar ile hazırlandı. 

  Cryoslepp NFT Piyasaya Sürüldü

  Sektörde en ünlü müzayede evlerinden biri olan Cryptograph, satışa çıkan üç parçadan elde edecek gelirin nereye aktarılacağını da açıkladı. Buna göre popüler İngiliz rock müzik grubu Muse’un solisti Matt Bellamy tarafından kaydedilen 3 parçanın satışından elde edilen gelir evsiz insanlara verilecek.

  Birleşik Krallık hayır kurumu The Passage House’a bağış olarak verilecek olan bu 3 NFT’nin geliri evsiz insanların hayatlarını değiştirmelerinde kullanılacak. Bu NFT projesinde diğer şarkıların yanı sıra Simon and Garfunkel’in “Bridge Over Troubled Water” parçasının bir cover da yer alacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle