Kripto Para

Dev şirket Kanada’da BTC madenciliğine başlıyor!

  Kripto para madencilik sektörüne giren firmaların arasına Black Rock Petroleum şirketi de katıldı. Kanada’da Bitcoin madencilik anlaşması yapan şirket, yaklaşık 1 milyon madenciye ev sahipliği yapacak…

  Black Rock Petroleum şirketi, Kanada’da Bitcoin madenciliği yapmak için yeni bir anlaşmaya imza attı. Söz konusu anlaşmaya göre dev şirket, 1 milyona kadar madenciye ev sahipliği yapacak ve madencilik işletmesini kuracak. Bu haber kripto para basınında geniş yankı uyandırdı. 

  Kanada’da kurulacak tesiste yer alacak ve madencilik için gerekli makineler, Çin’den Kanada’ya taşınacak. Madenciler daha sonra Kanada Alberta’da bulunan 3 doğal gaz üretim tesisine bu madencilik cihazlarını dağıtacak. Anlaşmanın dikkat çeken detaylarına göre madencilik faaliyetlerinde ilk 200 bin ünite Caledonian Midstream Corporation tarafından işletilen Quirk Creek Gaz tesisinde olacak.

  Bitcoin Madenciliğine Adımını Attı

  Anlaşma gereği Optimum Mining Host Limited Liability Co (OMH), madencilerin elektrik maliyetlerini karşılarken, Black Rock Petroleum şirketi ise farklı bir iş bölümü yapacak. Dev şirketin bu süreçteki görevi, BTC madencilik ünitelerin kurulum, servis, güncelleme, bakım ve onarımını yapmak olarak açıklandı

  24 ay süreceği öğrenilen sözleşmede her iki şirket de madencilerin başarılı operasyonlarını yönetmede iş yükünü kendi aralarında paylaşacak. Black Rock Investment Management adındaki ünlü yatırım şirketi ile karşılaştırılmaması gereken Black Rock Petroleum, doğal gaz ve petrol sektöründe faaliyet gösteriyor.

  “Bitcoin Madenciliği İçin Mükemmel Konuma Sahip”

  Black Rock CEO’su Zoltan Nagy, anlaşma hakkında şunları söyledi: “Caledonian Midstream, Black Rock oldukça uygun. Alberta’da ve Kuzey Amerika’da doğal gaz talebi artmaya devam ettikçe ve Quirk Creek mülkü bu pazarlara hizmet etmek için mükemmel konuma sahip. Mevcut üretim seviyeleri iyi ve mühendislerimiz üretim kayıtlarına baktı.”

  “Son rezerv değerlendirmelerini analiz edildi. Üretimi maddi olarak artıracak uzmanlığa, teknolojiye ve kaynaklara sahip olduğumuzdan eminiz. Nakit akışı sağlayan Bitcoin madencilerini KWH başına yaklaşık üç sent Kanadalı enerji maliyetiyle barındırmak ve işletmek.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle