Kripto Para

Polkadot yetkilisi IDO’lara karşı sert uyardı

  Son dönemlerde kripto para piyasalarında sıkça görülen boğa koşularının arkasında yer alan nedenlerden biri de IDO (Initial DEX Offering). ICO’ların (Initial Con Offering) 2021 yılına endekslenmiş hali olarak da görülen IDO’lar yatırımcılara çok büyük kazançlar sağlayabiliyor.

  IDO projeleri artış gösterdikçe, projelerin rekorlara ulaşması da dikkat çekici seviyelere geldi. Bununla birlikte Polkadot ve Kusama ekosisteminde yer alan yetkili isim Dan Reecer’dan konuya ilişkin sert uyarılar geldi.

  Kripto para piyasalarında 2020 yılının sonlarında başlayan büyük rallinin izleri hala görülüyor. 2021 yılında da görülen bu boğa koşularının arkasında birçok etken bulunuyor. Bu etkenler arasında ilk sırada şüphesiz Bitcoin (BTC) yer alıyor. Bitcoin’in sağladığı ilgi artışı, birçok kripto para birimine yoğun talep oluşturdu. Ancak bu boğa koşuları arkasında bir de 2021 yılında IDO’lar bulunuyor.

  IDO’lar, piyasaya yeni sürülen bir coin projesinin, coin ekibi tarafından halka arzındaki ilk fiyat tanıtımı olarak tanımlanabilir. IDO olarak tanıtılan coinler, genelde ilk fiyatlanmasının ardından yüksek meblağlara ulaşabiliyor. Son dönemlerde ise söz konusu bazı projelerin değerinin 50 kat kadar arttığı görülüyor. Bu da o projelerin birer “piyango” gibi değerlendirilmesini sağlıyor.

  Polkadot ve Kusama ekosisteminde yer alan önemli isimlerden Dan Reecer, tam da bu konuyla ilgili olarak sert uyarılarda bulundu. Polkastarter (POLS) ve beraberinde benzer birçok platform özellikle de Polkadot ağında yer alan yeni projelere çekirdek yatırım yapma olanağı tanıyor. Bu da POLS gibi platformların kripto paralarının değerinde artış sağlıyor.

  Reecer: “Amaç ‘Polkadot’ Markasından Faydalanmak”

  Polkadot geliştirici ekibinde eskiden yer almış olan ve eski yöneticilerden Dan Reecer, Polkadot’un adının kullanılmaya çalışıldığını söyledi.

  Twitter üzerinden açıklama yapan Reecer, Polkadot adını kullanarak geliştirilen projelere dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti. Reecer, amacın Polkadot markasından fayda sağlamak olduğunu vurguladı.

  Reecer: “100 Kat Kazanç Sağlıyor” Fikri Sağlıksız

  Reecer, açıklamalarında bu projelerin tek amacının yatırımcıların parasını almak olduğunu iddia etti. Reecer, söz konusu IDO projelerinin arkasındaki ekiplerin tanınmamasına rağmen insanların “100 kat kazanç sağlıyor” fikri ile projeye atıldığını ifade etti. Reecer, yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle