Kripto Para

Kriptolar tarihi haftaya girdi! Hangi gelişmeler yaşanacak?

  Kripto para piyasaları yeni haftaya Bitcoin’deki (BTC) sert düşüşün etkisi ile başladı. Piyasalarda bu düşüşlerin etkisi ile oluşan atmosferi bu hafta değiştirebilecek çok önemli gelişmeler bulunuyor. Kripto para piyasası bu hafta hangi önemli gelişmeleri takip edecek?

  Kripto para piyasaları, yeni haftaya Bitcoin’in (BTC) 39 bin dolar desteğini de kaybederek 38 bin 200 dolar seviyesini görmesi ile birlikte başladı. Bu sert düşüş altcoinler genelinde de düşüşleri tetiklerken, piyasada oluşan atmosferi dağıtabilecek ya da bu düşüş eğilimini daha yoğun hale getirebilecek çeşitli gelişmeler yaklaşıyor. Kripto para piyasasında bu hafta etkili olabileceği düşünülen çok önemli gelişmeler bekleniyor.

  Teknoloji Şirketlerinin Bilanço Verileri

  25 Nisan tarihi ile başlayan haftada piyasaların ilk olarak yakından takip edeceği gelişmeler arasında teknoloji şirketlerinin açıklayacağı bilançolar bulunuyor. Birçok teknoloji odaklı şirket bu hafta bilançolarını açıklayacak. Buna göre bu hafta gün ve saat (TSİ) bilgileri ile bilanço açıklayacak teknoloji şirketleri şöyle:

  • 26 Nisan Salı, 23.00 – Microsoft
  • 26 Nisan Salı, 23.00 – Google
  • 26 Nisan Salı, 23.00 – Visa
  • 27 Nisan Çarşamba, 23.00 – Facebook (Meta)
  • 27 Nisan Çarşamba, CME 14.00 – Şikago Ticaret Borsası
  • 27 Nisan Çarşamba, 23.00 – PayPal
  • 28 Nisan Perşembe, 14.00 – Twitter
  • 28 Nisan Perşembe, 23.00 – Amazon
  • 28 Nisan Perşembe, 23.00 – Apple
  • 28 Nisan Perşembe, 23.00 – Robinhood
  • 28 Nisan Perşembe, 23.00 – Mastercard

  Söz konusu teknoloji odaklı şirketlerin, doğrudan Nasdaq borsası ve kripto para piyasaları ile etkili olduğu düşünüldüğünde, açıklanacak olan bilançoların kripto paralar üzerinde etkili olması bekleniyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler’in Konuşması

  Teknoloji şirketlerinin bilanço kayıtları dışında bu hafta, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’in konuşmaları da takip edilecek. Gensler, Birleşik Krallık’ta 12’incisi düzenlenecek olan City Week etkinliğinde iklim değişikliği, finansal hizmetler endüstrisinin yeniden şekillenmesi ve FinTech devrimi ile ilgili açıklamalarda bulunacak. Gensler’in konuşması TSİ 15.55 itibariyle başlayacak ve konuşmanın seyri kripto para piyasalarında da takip edilecek.

  Bahamalar Kripto Konferansı

  Bu hafta kripto paraları ilgilendiren bir diğer gelişme ise Bahamalar’da gerçekleşecek. 26 Nisan Salı günü ve 29 Nisan Cuma günleri, Bahamalar’da, FTX borsasının sponsorluğunda Kripto Bahamalar Konferansı düzenlenecek. Söz konusu konferansta ABD eski başkanı Bill Clinton, İngiltere eski başbakanı Tony Blair, FTX borsasının kurucusu ve CEO’su Sam Fried-Bankman ve Circle’ın kurucusu Jeremy Allaire isimleri konuşmacılar olarak yer alacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle