Kripto Para

Paypal'dan yeni kripto para hamlesi!

  2020 yılının ekim ayında kripto para sektöründe giriş yapan PayPal, Bitcoin yatırımlarının ardından yeni hamlesi ile gündeme geldi. Dev finans şirketi PayPal, dijital varlık şirketi Curv’ü satın aldığını açıkladı.

  Paypal şirketi son dönemlerde kripto para piyasasında yaptığı yatırımlarla adından sık sık söz ettiriyor. 2020 yılında kripto para piyasasındaki yükselişin de etkisi ile kripto para yatırımları yapmaya başlayan şirket Curv’ü satın aldı. Kripto paraları saklama hizmeti veren Curv şirketinin satın alındığı dün gerçekleştirilen basın toplantısı ile açıklandı.

  2018 yılından bu yana kripto paraların korunmasına yönelik hizmet veren Curv şirketini satın alan PayPal bu hamlesi ile kripto para piyasasındaki varlığını genişletmeyi hedefliyor. Curv, piyasaya dair daha kapsamlı çalışmalar yapma hedefinde olan finans devinin aldığı ilk dijital varlık şirketi olma özelliğine sahip

  Dijital Varlıklar İçin Yeni Bir Ekip Kurulacak

  Kripto para sektörüne girdiği tarihten bu yana piyasa içinde yaptığı hamlelerle adından söz ettiren PayPal, Curv’ü satın alarak finansal sistemini genişletmeyi hedefliyor. Kripto para piyasasında yaptığı çalışmaları bir üst seviyeye taşımak isteyen şirket bu hamlesi ile ilk kez kripto para odaklı bir şirketi satın almış oldu. Finans sektörünün devleri arasında yer alan PayPal’ın kripto para birimleri alanından sorumlu olan ismi Jose Fernandez de Ponte konu ile ilgili açıklama yaptı. Ponte açıklamalarında Curv ekibinin çalışmalarından etkilendiklerinin ve kripto para alanında hakimiyetlerinin arttırmak için bu adamı attıklarını açıkladı.

  Curv şirketi 2018 yılında kuruldu. İsrail merkezli olan şirket başta Bitcoin olmak üzere müşterilerinin kripto paralarını saklamasını sağlıyor. Kripto para saklama işlemleri için MPC yöntemini kullanan Curv şirketi, dijital varlıkların güvenliği konusunda hizmet veren şirketlerin başında geliyor. Şirket güvenlik sağlamak için bulut bilişim teknolojisinden faydalanıyor. Öncü dijital varlık şirketleri arasında yer alan Curv artık PayPal bünyesinde çalışma yapacak.

  PayPal Anlaşma Şartlarını Açıklamadı

  PayPal şirketi aldığı ilk dijital varlık şirketinin dün gerçekleştirdiği basın toplantısında duyurdu. Bununla beraber açıklamalarda anlaşma şartları yer almadı. Şirketin satış fiyatı ile ilgili tahminler yapılıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle