Kripto Para

DOGE kurucusu, DOGE topluluğunu topa tuttu!

  Elde ettiği sert yükselişlerle 2021 yılına damgasını vuran ve kripto para piyasasının en popüler kripto paralarından biri haline gelen Dogecoin’in (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus, DOGE topluluğu ile ilgili olarak sert açıklamalarda bulundu. Markus, MEM kökenli kripto para topluluklarının “erken hastalık belirtisi” gösterdiğini iddia etti.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında öngörülemez gelişmelere sahne oldu. Aralık 2020’den sonra Bitcoin (BTC) öncülüğüne çok ciddi şekilde büyüyen sektöre, özellikle Mart ve Nisan aylarında Dogecoin (DOGE) damgasını vurdu. 2013 yılında tamamen şaka amacıyla bir MEM token olarak piyasaya sürülen DOGE, 2021 yılında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın da desteğini alarak beklenmedik oranlarda değer artışı yaşadı. Bu sayede sektörün en popüler coin’lerinden biri haline gelen DOGE, kendisine de fanatik bir kripto para topluluğu oluşturdu.

  Markus, DOGE Topluluğunu Eleştirdi

  Elon Musk’ın açık desteğiyle ciddi büyümeler elde eden DOGE, kendisine özellikle sosyal medyada bir MEM kökenli kripto para topluluğu oluşturdu. Gittikçe büyüyen ve kripto para piyasasında dengeleri dahi değiştirebilecek bir güç elde eden bu topluluk, şimdi ise DOGE kurucu ortaklarından Billy Markus’un gündemine geldi. Birçok kişinin övgüyle ya da destek vererek bahsettiği söz konusu topluluktan Markus, eleştirel sözlerle bahsetti. Markus, internet şakası tabanlı MEM-coin topluluklarının “erken hastalık belirtisi” gösterdiklerini ileri sürdü.

  Markus, DOGE Topluluğunun Projenin Ömrünü Kısalttığını Düşünüyor

  Twitter üzerinden konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Billy Markus, DOGE destekçilerinin bilerek ya da bilmeden, sosyal medya platformlarındaki davranış biçimleriyle DOGE projesinin ömrünü kısalttıklarını iddia etti. Markus, 7 yıl önce Reddit platformu üzerinden paylaştığı açık mektubu yeniden gündeme getirdi ve mektupta değindiklerinin hala geçerli olduğunu belirtti.

  Billy Markus’un Açıklamaları

  Markus söz konusu mektubunda; insanların pozitif gelişmelerden uzaklaşıp, diğer insanların bir şeyler yapmasını beklerken şikayetçi oldukları zaman “topluluğun hastalanmaya başladığını” söylemişti.

  7 yıl önceki mektubuna atıfta bulunan Billy Markus, Twitter paylaşımında ise şu ifadelere yer verdi:

  “An itibariyle topluluğun birçok hastalık belirtisi gösterdiğini düşünüyorum. Geçerli davranışların, potansiyel olarak topluluğun ömrünü nasıl etkilediğini anlamamız gerekiyor.”

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle