Kripto Para

BTC aylar sonra 50 bin doları gördü! Ama nasıl?

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), aylar sonra ilk kez 23 Ağustos TSİ sabah saatlerinde 50 bin dolar sınırının üzerini gördü. Temmuz ayının sonlarından itibaren yükseliş eğilimine giren BTC, bu önemli direnci PayPal’ın hamlesinden destek alarak gerçekleştirdi.

  Bitcoin (BTC) 2021 yılında arka arkaya 4 ay boyunca tüm zamanların en yüksek seviyesini de 4 kez güncelledi. Son olarak Nisan ayında 64 bin 890 dolar seviyesini gören BTC için bu seviye ATH noktası oldu. Ardından geri çekilmeler yaşayan BTC, beklentiler daha yüksek seviyeleri işaret ederken Mayıs ayında 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. 55 bin dolar seviyesinden düşüşe geçen BTC, 30 bin dolar seviyesini gördükten sonra ilk kez 23 Ağustos sabah saatlerinde 50 bin dolar seviyesinin üzerini gördü. BTC’nin bu yükselişinde PayPal’ın hamlesi büyük oranda etkili oldu.

  PayPal Haberi ile BTC 50 Bin Dolar Üzerini Gördü

  PayPal, Ekim 2020 döneminde ABD’de kripto para hizmeti vermeye başlamıştı. PayPal’ın kripto para piyasasına girmesinden önce ise MicroStrategy şirketi BTC yatırımı yapmıştı. Bu hamlelerin ardından kripto sektöründe ciddi bir boğa piyasası görülmüştü. PayPal verdiği hizmetin sınırlarını genişletti ve bu haberle birlikte BTC bir kez daha ciddi bir yükseliş elde ederek, psikolojik direnç olarak gösterilen 50 bin dolar sınırını aşmayı başardı. Temmuz sonlarından bu yana yükselişte olan BTC için boğa sezonu beklentileri de büyümeye başladı.

  İngiltere’de PayPal Kullanıcıları Kripto Para Alabilecek

  PayPal’ın kripto para hizmet haberi 22 Ağustos’u 23 Ağustos’a bağlayan gecede TSİ 02.00 civarında gündeme düştü. Buna göre PayPal artık İngiltere’deki müşterilerinin kripto para ticareti yapmasına olanak tanıyacak. Yani İngiltere’de bulunan PayPal kullanıcıları artık bu platform üzerinden Bitcoin, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) satın alabilecek. PayPal bu hizmeti daha önce ABD bölgesinde veriyordu. Platformun kullanım ağı düşünüldüğünde kripto sektörü için boğa sezonu fikri uzak görünmüyor.

  PayPal’ın Hizmet Ağını Genişletmesi Boğa Koşusu Başlatabilir

  PayPal her ne kadar Türkiye’de yasak olsa da dünyanın çok büyük bölümünde kullanılıyor ve platformun 300 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Haziran ayı verilerinde toplam kripto para yatırımcı sayısı 221 milyon seviyesindeydi. PayPal söz konusu hizmetinin sınırlarını İngiltere’den tüm dünyaya genişletebilirse sektörde beklenmedik büyümeler söz konusu olabilir. Ayrıca PayPal bu hizmeti sunmaya başlamadan önce İngiltere’de regülatörden yasal izinleri de aldı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle