ADA BTC’den daha yüksek performans gösterebilir

  Voyager Digital tarafından kripto paralara yönelik beklenti ile ilgili yeni bir anket yapıldı. Ankete katılan bireysel yatırımcıların büyük kısmı Cardano’nun Bitcoin’den daha yüksek performans göstermesini beklediklerini açıkladı.

  Voyager Digital şirketi kripto para piyasasına yönelik yeni bir anket yaptı. Dijital Varlık Yatırımcı Duyarlılığı isimli ankette bireysel yatırımcıların kripto paralardan bekledikleri yükselişler kaydedildi. Anket sonucunda ise yatırımcıların yüzde 31.9’u Cardano’nun çok yüksek bir performans sergilemesini bekliyor. Bitcoin’i tercih eden yatırımcı oranı ise yüzde 22.2 oldu.

  Yapılan ankette Cardano’nun Bitcoin’den daha öncelikli konumda yer almasının nedeni olarak ise altcoinin geçen ay yaşadığı yükseliş gösterildi. Cardano geçen ay 1.5 dolar seviyesine ulaşmıştı. Tüm zamanların rekorunu kıran altcoin ardından piyasada yaşanan gelişmelerin etkisi ile düşüş yaşamıştı. Cardano fiyatı diğer altcoinlerin daha yüksek performans göstermesi ile gerilemişti. Buna rağmen yatırımcıların altcoinden beklentisi yüksek.

  Kripto para dünyasına ilgi büyük

  Voyager Digital şirketinin CEO’su Steve Ehrlich yapılan anketin sonucunu değerlendirdi. Ehrlich kripto para piyasasında en çok konuşulan birimin Bitcoin olmasına rağmen ilk sırada Cardano’nun gelmesinin kendilerini de şaşırttığını açıkladı. Ünlü CEO aynı zamanda ankette diğer kripto para birimlerine de yoğun ilgi olduğunu gördüklerini belirtti.

  Ankette Bitcoin ve Cardano’nun yanı sıra Polkadot ve Ethereum’a da yoğun ilgi var. Katılımcıların yüzde 12.2’si Etrhereum’dan yüksek performans beklerken, yüzde 6.3’ü ise Pokadot’tan yüksek performans bekliyor. Bu verileri de paylaşan CEO, ankette kripto para sistemine olan ilginin git gide arttığını görüldüğünü belirtti. Steve Ehrlich seçeneklerin fazla olmasının kripto ekosistemini güçlendirdiğini düşünüyor.

  Bitcoin yatırımcılarının sayısı bu ay içinde artacak

  Voyager Digital şirketinin ABD’deki 1385 bireysel yatırımcı ile yaptığı ankette ilgi duyulan kripto paraların yanı sıra lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat aralığı ile ilgili değerlendirmeler de yer aldı. Katılımcıların büyük kısmı aynı zamanda Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünen yatırımcı sayısı da artıyor. Katılımcıların yüzde 80’i Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünüyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle