Kripto Para

Euro 2020 taraftar token’larını uçurdu!

  2020 Avrupa Futbol Şampiyonası, pandemi nedeniyle 2021’e ertelendi ve turnuva 11 Haziran tarihinde Türkiye – İtalya maçı ile başlıyor. Tüm dünyanın heyecanla beklediği futbol şöleni öncesi kripto paralarda da hareketlenmeler yaşandı. Özellikle son dönemlerin popüler kripto paraları haline gelen taraftar token’larında yukarı yönlü bir hareketlilik yaşandı.

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde karışık sinyaller görülüyor. Zira piyasa Mayıs ayı ortalarında sert bir darbe yedi ve hala ayağa kalkamadı. Bu sarsılmadan sonra toparlanmalar görüldüğü gibi aşağı yönlü hareketlilikler de görüldü. Volatilite devam ederken, 11 Haziran gününe piyasalar ağırlıklı olarak kızıl grafiklerle başladı. Neredeyse tüm kripto paralar negatif hareket ederken, bazı kripto paraların gözle görülür değer artışları yaşadığı görüldü.

  Turnuvanın Etkisi ile CHZ Yükselişe Geçti

  Kripto para piyasalarında haftanın son işlem gününde görülen artış, özellikle de Chiliz’de (CHZ) görüldü. Socios.com’un resmi kripto para birimi olan CHZ, özellikle de futbol kulüpleri ile yapmış olduğu ortaklıklar ile biliniyor. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası, 11 Haziran akşamı Türkiye – İtalya maçı ile birlikte başlıyor. Bu nedenle de turnuvanın başlayacağı gün CHZ fiyatında gözle görülür artışlar yaşandı. CHZ, ilk maç gününde gün içinde 3,40 dolar seviyesinin üzerini test etti.

  Chiliz fiyatı, turnuvanın etkisi ile gözle görülür bir artış yaşadı. Üstelik CHZ, piyasalar genel tabloda düşüş eğilimindeyken bu artışı elde etti. CHZ fiyatındaki bu artış, CHZ’nin piyasa değerine de yansıdı. Piyasa değeri bakımından en büyük 51. kripto para konumunda bulunan Chiliz’in 1,8 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor.

  CHZ’deki Yükseliş Fan Token’ları Da Etkiledi

  2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın etkisi ile Chiliz’in fiyatında artışlar görülmesi, Chiliz ortaklığı ile taraftar token’larını piyasaya süren kulüplerin token’larında da fiyat artışı yaşanmasını sağladı. CHZ’nin artışa geçtiği süreçte, 10-11 Haziran tarihlerinde FC Barcelona Fan Token (BAR) %15’ten fazla, Galatasaray Fan Token (GAL) da %10’dan fazla değer artışı yaşadı.

  Öte yandan Paris Saint-Germain, AC Milan, Juventus, Atletico Madrid, Trabzonspor, AS Roma, İstanbul Başakşehir gibi futbol kulüplerinin de taraftar token’larında aynı süreçte ciddi fiyat artışları yaşandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle