Kripto Para

PayPal’dan büyük hizmet! Kripto para ile ödeme

  Dünyanın en popüler ödeme şirketlerinden PayPal, kripto para dönemini başlatmaya kararlı görülüyor. Yapılan duyuruda ABD’li tüketicilerin ticari işlemlerde kripto para ile ödeme yapmasına izin vermeye başlayacağı açıklandı…

  İlk etapta sadece ABD’li tüketicilere yönelik başlatılan bu hamle ile birlikte kripto para kullanımının benimsenmesinde artış yaşanması bekleniyor. ABD’li tüketiciler, PayPal tarafından başlatılan sistem ile günlük ticarette kripto para ile ödeme gerçekleştirebilecekler. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu gelişme, piyasadaki fiyatlara da olumlu yansımasıyla dikkat çekti.

  PayPal dijital cüzdanlarda Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin bulunduran müşteriler, bundan sonra satın alma işlemlerinde büyük kolaylık yaşayacak. PayPal yetkililerinin açıklamalarına göre, bu müşteriler satın alma işlemlerinde varlıklarını fiat para birimlerine dönüştürebilecekler. Kripto para sektörünün olumlu karşıladığı bu duyuru ile birlikte kripto para piyasasında da hareketlilik gözlemlenmeye başladı.

  PayPal Duyurusu Piyasaya Olumlu Yansıdı

  Kripto para kullanıcılarının ve yatırımcılarının dikkatini çeken bu haber, kripto para basınında geniş yankı buldu. Şirket yetkilileri, başlangıçta sadece ABD’li tüketicilerin kullanabileceği bu sistemde, cüzdanlarında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin bulunduranları hedefliyor. Şirket, PayPal’in geçtiğimiz yılın sonlarından bu yana üzerinde çalıştığı hizmet hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

  PayPal, önümüzdeki aylarda bu sistemi 29 milyon tüccarın tamamında kullanıma sunacağını açıklamasıyla dikkat çekti. Bu durum kripto para sektörü için büyük önem taşıyor. Kripto para uzmanları, ticari işlemlerde kripto paraların kullanılması ve benimsenmesi konusunda bu hamlenin çok faydalı olacağını söylüyor. 

  PayPal CEO’sundan Açıklama

  Kripto para piyasasında olumlu karşılanan bu gelişmenin ardından söz konusu kripto para projelerinin fiyatlarında da yükseliş hamlesi gözlemlendi. PayPal başkanı ve ve CEO’su Dan Schulman, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  Bu sayede, kripto para birimlerini PayPal cüzdanınızın içindeki bir kredi kartı veya banka kartı ile aynı şekilde sorunsuz bir şekilde kullanabileceksiniz.” PayPal şirketinin başlattığı bu hizmet kripto para kullanıcıları tarafından büyük ilgi gördü. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle