Kripto Para

Cardano tamamen merkeziyetsiz hale geldi

  Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği kripto para birimlerinden Cardano ağında gelişmeler devam ediyor. Ağı merkeziyetsiz hale getiren son hamleler de başarılı bir şekilde uygulandıktan sonra gözler ADA fiyatına çevrildi…

  Kripto para yatırımcılarının popüler altcoin projelerinden olan Cardano (ADA) yatırımcısını ve kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Ethereum katili olarak bilinen altcoin projesine özellikle son dönemde büyük ilgi gösterildi. ADA fiyatına da yansıyan bu ilginin arkasında ağ üzerinde yapılan geliştirmelerin payı önemli derecede yüksek görülüyor.

  Cardano kurucusu Charles Hoskinson, bir süre önce kripto para basınına yaptığı açıklamalarda, ağın ve ADA fiyatının geleceği hakkında konuşmuştu. En popüler kripto para birimlerinden biri olarak gösterilen Cardano, tamamen merkeziyetsiz bir yapıya geçti. Bu yönde açıklamalar yapan Hoskinson’ın dedikleri nihayet gerçekleşti.

  Cardano Blockchaini Tamamen Bağımsız

  Cardano ağının arkasındaki geliştirici şirket olan IOHK, bu ağın kontrolünü tamamen bıraktı ve ağ bu sayede baştan sona merkeziyetsiz bir yapıya büründü. Bu gelişme başta Cardano yatırımcıları olmak üzere altcoin dünyasında büyük ilgi gördü ve beğeni topladı. Bundan böyle ağ üzerindeki bütün bloklar, ADA staker’ları tarafından merkeziyetsiz olarak üretilecek.

  Bu konuda önemli açıklamalarda bulunan Input Output, sosyal medya üzerinden kripto para topluluğuna önemli konulardan bahsetti: “Seviye yükseldi! Artık Cardano’da yüzde 100 merkeziyetsiz bir blok üretimine sahip durumdayız. Bizi buraya getiren Cardano’nun oluşturulmasına, çalıştırılmasına ve büyümesine yardımcı olan her bir DPT’ye ve geliştiricilere teşekkür ederiz. Bu harika bir an ve hala daha yeni başlıyoruz. Size bağlı…”

  ADA Fiyatını Etkiler Mi?

  Lider altcoin Ethereum’un tahtına gözünü diken Cardano, son dönemin en popüler altcoin projelerinden biri olarak gösteriliyor. Cardano ağındaki merkeziyetsizlik geliştirmelerinin ardından ADA fiyatının da pozitif bir etkilenme yaşayacağı düşünülüyor.

  Kripto para uzmanları, kripto para piyasasındaki ADA fiyat grafiğini ve hareketlerini yakından inceleyerek, projenin yakın bir zamanda ralli yaşayabileceğini söylüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle