Kripto Para

New York’ta “BTC ile ödeme” sesleri yükseliyor!

  ABD’de Bitcoin’e (BTC) yönelik olumlu adımlar atılmaya devam ediyor. Bu kez de Bitcoin destekçisi New York Belediye Başkanı Eric Adams, Bitcoin ve diğer kripto paralarla ödemelerin önünü açmak istediğini dile getirerek bu yöndeki olumlu sinyalleri gösterdi.

   ABD’de her ne kadar kripto paralar uzun bir süredir bir belirsizlik içinde olsa da ülkede Bitcoin (BTC) ve kripto paralar adına bölgesel olarak olumlu adımlar atılmaya devam ediyor. Bu konuda en belirgin örneklerden biri, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in, Miami şehrini “Bitcoin dostu” şehir haline getirmek için verdiği çabalar oldu. Öte yandan Bitcoin konusunda Suarez ile benzer çizgide olan New York Belediye Başkanı Eric Adams da kripto paralarla ilgili olumlu çalışmalarına devam ediyor. Adams, Bitcoin desteğini yaptığı son açıklamayla bir kez daha gösterdi.

  Eric Adams, BTC Planlarını Anlattı

  Bitcoin ve aynı zamanda Türk dostu olmasıyla tanınan, New York’un yeni belediye başkanı Eric Adams, yaptığı açıklamasında Bitcoin ve diğer kripto paralarla ödemelerin önünü açmak istediklerini dile getirdi. Bu konu üzerinde araştırma halinde olduklarını dile getiren Adams, ayrıca New York şehrini de inovasyon merkezi haline getirmek istediğini ifade etti. ABD’de Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ile New York Belediye Başkanı Eric Adams, Bitcoin konusunda benzer fikirlere sahip.

  Adams, Maaşını BTC ile Alma Sözünü Yineledi

  New York’un yeni seçilen belediye başkanı Adams, Porto Riko’da her yıl düzenlenen bir konferansa katıldı ve burada açıklamalarda bulundu. Türk dostu olmasıyla da bilinen Adams, konuşmasında ilk 3 maaşını Bitcoin ile alma sözünü burada yineledi. Adams konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

  “Ben bu sözleri boş yere söylemediğini göstermek istiyorum, burada oyun oynamıyoruz. New York şehir olarak insanların korktuğu be sürekli ‘Hayır’ dedikleri bir yer haline geldi. Her talebi geri çeviriyoruz ama New York geçmişte hep liderlik eden bir şehirdi.

  Ödemeleri direkt olarak Bitcoin ile almak gibi bir seçeneğim yok. Bu yüzden dolar olarak gelen maaşı Bitcoin’e çevireceğim. Ancak direkt olarak ödeme mekanizmalarını da araştıracağım. New York’un ödemelerini ve maaşlarını alma konusunda seçenekleri olmalı.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle