Kripto Para

Elon Musk kripto turistidir - Celsius CEO’su

  Kripto para piyasası, son dönemlerde karışık sinyaller veriyor. Ortaya çıkan bu sinyaller de piyasa hakkındaki beklenti ve tahminlerin güncellenmesine yol açıyor. Celcius CEO’su Alex Mashinsky de kripto para piyasası, Elon Musk ve DeFi ile ilgili değerlendirmelerini dile getirdi.

  Son dönemlerde kripto para piyasasında beklenmedik gelişmeler yaşandı. 2021 yılında piyasaya damgasını vuran Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Mayıs ayı ortasında Twitter paylaşımları ile Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraların sert düşüşler yaşamasında etkisini gösterdi. Daha önce birçok kez kripto paralara ilişkin destek paylaşımlarında bulunan Musk’ın, BTC ile ilgili arka arkaya olumsuz paylaşımlarda bulunması, piyasanın genel görünümünü değiştirdi. Bitcoin 2021 konferansında konuşan Celsius CEO’su Alex Mashinsky de piyasa ve Elon Musk ile ilgili yorumlarını dile getirdi.

  Alex Mashinsky, açıklamalarında Elon Musk’a karşı bir tavır sergilediğini çok net şekilde gösterdi. Ünlü CEO, kripto para piyasasının Elon Musk olsa da olmasa da varabileceği yere ulaşacağını söyledi. Mashinksy, Elon Musk’ın takipçi toplamak için kripto paralara ilgi gösterdiğini dile getirdi ve “Elon Musk kriptoda bir turist” açıklamasıyla dikkat çekti.

  “Musk BTC Fiyatını Düşürüyor, Plebler BTC Satın Alıyor”

  Musk’ın Mayıs ayı ortasındaki büyük geri çekilmeden sonra yavaş yavaş gelen toparlanmalar sırasında kırık kalp emojisi paylaşması, BTC’de 3 bin dolarlık kayba yol açtı. Öte yandan yakın geçmişte de Musk’ın BTC hakkında olumsuz açıklamalar yaparak piyasayı etkilediği biliniyor. Bu nedenle her geçen gün Elon Musk’ın kripto para piyasasını manipüle ettiğini düşünen kişi sayısı artıyor.

  Buradan yola çıkan Alex Mashinksy, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Elon tweet atmaya devam ediyor ve Bitcoin fiyatı olması gereken seviyenin altında kalıyor. Bu da tüm pleblere Bitcoin satın alma fırsatı sunuyor.”

  Mashinsky’nin “pleblere” dediği kesim, Roma İmparatorluğu döneminde zengin kesimi kast ediyor olsa da günümüzde genellikle orta ve düşük gelirli kesimi anlatmak için kullanılıyor.

  DeFi Sektöründe Celsius

  Konferansta Celsius’un bulunduğu alandaki rekabetin sorulması üzerine Mashinksy, şirketin rekabet avantajının olduğunu dile getirdi. Ünlü CEO, bu avantajın ise BlockFi ve diğer şirketlere göre 5 getiri kaynağına sahip tek şirket olmalarından kaynaklandığını ifade etti. Bireysellerin DeFi ilgisi devam ettikçe Celsius’un da geleceğine ilişkin olumlu tahminler yapılıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle