Kripto Para

New York’ta bir ilk! Başkan sözünde durdu

  Attığı Bitcoin (BTC) destekçisi adımlarla son günlerde kripto para piyasalarının yakından tanımaya başladığı New York Belediye Başkanı Eric Adams, kripto varlık olarak ilk maaşını aldı. Adams, New York’u “Bitcoin Merkezi” haline getirme çalışmalarıyla tanınıyor.

  Kripto para piyasalarının hızla büyümesi ile birlikte bu alanda büyük bir potansiyel gören politika yapıcılar, özellikle 2021 yılı içinde çeşitli kripto para adımları atarak isimlerini duyurmayı başardı. Bu konuda öncü isimler arasında Miami Belediye Başkanı Francis Suarez yer alıyor. Zira Suarez, Kasım 2020 dönemlerinden bu yana Miami’yi “Bitcoin Dostu Şehir” haline getirmek istediğini belirten açıklamalarda bulunuyor ve bu yönde adımlar atıyor. Öte yandan New York Belediye Başkanı Eric Adams da son dönemlerde New York’u “Bitcoin Merkezi” haline getirme çalışmalarıyla biliniyor.

  Adams, Maaşını Coinbase Üzerinden Aldı

  Dünyanın en büyük ve en gözde şehirlerinden biri olan New York’u “Bitcoin Merkezi” haline getirmek isteyen New York Belediye Başkanı Eric Adams, bu alanda attığı adımlara bir yenisini ekledi. Belediye başkanlığından yapılan açıklamaya göre yeni seçilmiş olan Bitcoin destekçisi Eric Adams, kripto varlık olarak ilk maaşını aldı. Açıklamaya göre Adams’ın maaşı, ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase üzerinden Bitcoin ve Ethereum’a (ETH) dönüştürüldü. Eric Adams, kripto varlık ile ilk maaşını aldıktan sonra konuya ilişkin bir de açıklama yaptı.

  Eric Adams’ın Açıklamaları

  Adams, maaşını ilk kez kripto varlık olarak aldıktan sonra yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “New York dünyanın merkezi ve biz onun kripto para birimi ve diğer finansal yeniliklerin merkezi olmasını istiyoruz. Bu tür yeniliklerin ön sıralarında yer almak, istihdam oluşturmamıza, ekonomimizi geliştirmemize ve dünyanın her yerinden yetenekleri buraya çekmemize yardımcı olacak.

  Seçin Öncesi Verdiği Sözlerini Tutmaya Başladı

  New York’un yeni seçilen Belediye Başkanı Eric Adams, seçim kampanyalarını yürüttüğü süreçte, propagandalarında sürekli olarak kripto varlıklara destek vereceğini dile getirmişti. Adams, ayrıca New York’un da kripto dostu bir şehir olacağının sözünü vermişti. Seçildikten sonra verdiği sözleri yerine getirmek üzere kripto adımları atan Adams, haliyle kripto para piyasalarında da yakından tanınan ve olumlu bir figür haline geldi. Ancak Adams’ın şehirde atacağı kripto adımlarının, eyalet yasaları gereğince bazı sınırları da bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle