Ethereum (ETH) fiyatında son durum analizi

  Kripto para dünyasının önde gelen analistlerinden Aayush Jindal, Ethereum (ETH) grafiğini yorumladı. Uzman isim, Ethereum fiyatında aşağı yönlü düzeltmenin bir düre daha devam edebileceğini söyledi…

  Kripto para piyasasındaki güncel verilere göre Ethereum (ETH) fiyatı ABD doları karşısında bin 600 doların altında işlem gördü. ETH fiyatı, bin 487 dolar seviyesine yakın bir yerde destek buldu ve güncel olarak kayıpları telefi ediyor. Fiyatın şu anda bin 650 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görmesi takip ediliyor.

  Saatlik ETH/USD grafiğine bakıldığında ise, Kraken kripto para borsasından gelen verilere göre bin 660 dolar civarındaki düşüş trendi çizgisi görülüyor. Yakın vadede ETH fiyatında bin 650 dolar ve bin 660 dolar direnç seviyelerinin temizlenmesi halinde paritenin daha yüksek seviyelere tırmanması bekleniyor.

  Ethereum Fiyat Analizi

  Ethereum fiyatında, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan bin 760 dolar görüldükten sonra kısa vadeli aşağı yönlü düzeltme başladı. ETH, önce bin 650 dolar daha sonra bin 600 dolar destek seviyelerini kırarak düşüşe devam etti. Son olarak bin 500 dolarlık destek bölgesini test eden ETH, bin 487 dolar civarında düşük bir seviyeye geriledi. 

  Ethereum fiyatında bin 763 dolardan bin 487 dolara doğru gerçekleşen aşağı yönlü hareketin %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde bir kırılma oldu. Fiyat şu anda bin 600 dolar seviyesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakın bir dirençle karşılaştı. Trend çizgisi direncinin ve 1.665 doların üzerinde net bir kırılma, istikrarlı bir artış için kapıları açabilir.

  Ethereum Fiyatında Düşüş Olur MU?

  Uzman analist Aayush Jindal’e göre Ethereum bin 620 dolar ve bin 650 dolar direnç seviyelerini geçemezse yeni bir düşüş başlatabilir. ETH fiyatında ilk destek bin 560 dolar ve ikinci destek bin 550 dolar seviyelerine yakın olarak görüldü. Ethereum fiyatında bin 550 dolarlık destek bölgesinin altındaki aşağı yönlü bir kırılma, güçlü düşüş hareketlerini tetikleyebilir. Bu senaryonun gerçekleşmesi durumunda ETH fiyatı bin 450 dolara kadar gerileyebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle