Kripto Para

Goldman Sachs yetkilisi Dogecoin’den servet kazanıp istifa etti

  ABD merkezli dev bankacılık kuruluşu Goldman Sachs’ın Londra ofisinde çalışan bir genel müdürün, Dogecoin’e (DOGE) yatırım yaptığı ve milyonlarca dolar kazandıktan sonra da istifa ettiği öğrenildi. Gelen bilgilere göre istifa eden genel müdür, 14 yıldır Godlman Sachs bünyesinde çalışıyordu.

  Dogecoin (DOGE) sayesinde 2021 yılında birçok yatırımcı çok ciddi kazançlar elde ederek irili ufaklı servet sahibi oldu. DOGE’un muazzam artışları, pump dönemlerinde DOGE yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Bu yatırımcılardan birinin de ABD merkezli dev bankacılık kuruluşu Goldman Sachs’ın bir çalışanı olduğu öğrenildi. eFinancialCareers haberine göre bankanın Londra’daki Yükselen Satış Departmanı Genel Müdürü Aziz McMahon, DOGE yatırımı yapıp milyonlarca dolar kazandı ve servet sahibi olduktan sonra görevinden istifa etti. McMahon, 14 yıldır Goldman Sachs bünyesinde çalışıyordu.

  DOGE Fiyat Performansı

  eFinancialCareers tarafından verilen haberde, McMahon’un istifa sebebinin DOGE yatırımı ile elde ettiği servet olduğu belirtildi. Dogecoin geçtiğimiz hafta Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Saturday Night Live (SNL) programını sunmaya başlamasından önce 0,74 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Ardından sert düşüş yaşayan DOGE 0,41 dolar bandına kadar geriledi. Ancak buna rağmen DOGE’un 2021 yılbaşından bu yana değer kazancı %9.980’den fazla. 61 milyar dolarlık piyasa değeri ile DOGE, en büyük 4. kripto para birimi konumunda.

  McMahon Hedge Fonu Kurabilir

  Business Insider haberine göre her ne kadar Aziz McMahon’un Linkedln profili güncellenmemiş olsa da istifası Goldman Sachs yetkililerince onaylandı. Aziz McMahon ise henüz istifasına ilişkin bir açıklama yapmadı. eFinancialCarrers McMahon’un eski iş arkadaşlarının, onun servet kazandıktan sonra hedge fonu kurabileceğini söylediklerini aktardı. Ancak yine de McMahon’un gelecek planlarında ne olduğu tam olarak bilinmiyor.

  Kripto Para İlgisi Büyümeye Devam Ediyor

  Dogecoin ilk kez birini servet sahibi yapmadı. Daha önce de yılın ilk zamanlarında Youtuber Jaysn Profiq, tüm birikimini Dogecoin’e yatırdığını, bu yatırımdan sonra 7 haneli servet kazandığını aktarmıştı.

  CFTC eski başkanı Christopher Giancarlo’nun BlockFi’a geçişi, Bridgewater Associates’in CFO’su John Dalby’nin NYDIG’e geçişi gibi geçişler de göz önüne alındığında; geleneksel bankacılık sektöründeki bazı önemli isimlerin de kripto para sektörüne geçmeye başladığını söylemek yanlış olmaz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle